⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks Valentīna Lukaševiča grāmatas “Dīnvydlatgolys stuosti” prezentācija

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks Valentīna Lukaševiča grāmatas “Dīnvydlatgolys stuosti” prezentācija
28.02.2024

Ceturtdien, 7.martā, plkst.16.00 Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā 2.stāvā (Rīgas ielā 22a) notiks Valentīna Lukaševiča vietu stāstu krājuma “Dīnvydlatgolys stuosti” prezentācija un tikšanās ar autoru.

Grāmatā 39 stāstos autors, ceļojot ne tikai telpā, bet arī laikā, iepazīstina ar Latgales dienvidu daļu, vaicājot – vai var dzīvot bez vietas un vai vieta ir arī tad, ja neviens tur nedzīvo?

Valentīns Lukaševičs ir dzejnieks, literatūrzinātnieks, rakstnieks, scenāriju autors un novadpētnieks. Pirmo latgaliešu postmoderno romānu “Seppuku iz saulis vādara” (1995) un “Valerjana dzeive i redzīni” (1996) līdzautors, izdevis dzejas tetraloģiju “Ceļš” (2005–2020), rakstu autors laikrakstā “Latgales Laiks” rakstu ciklam “Latgalīšu Gazeta” un žurnālam “A12”. Viņa pēdējais devums latgaliešu literatūras laukā ir eseju krājums “Casnāgu maizeitis” (2022), kas saņēmis Latgalīšu kultūras gada balvu “Boņuks 2022”.

Latgaliešu literatūras raidierakstā “Puslopys” savulaik par Valentīnu Lukaševiču sacīts: “Ar Valentina Lukaševiča stuostim kūpā var brist leluokus i mozuokus Latgolys ceļus”. Šoreiz autors 39 stāstos “izstaigā” Latgales dienvidu daļas apdzīvotās vietas no Nauļāniem līdz Madaliņai.

Grāmatas redaktore un literāte Ilze Sperga par krājumu saka šādi: “Valentīns Lukaševičs šajā grāmatā citiem parāda savu Latgali – ceļojot ne tikai telpā, bet arī laikā un stāstot par vietām un cilvēkiem, kuru bieži vien vairs nemaz nav un palikušas vien leģendas, nostāsti un vecas gravīras, ieraksti arhīvos un tā laika avīzēs.

Grāmata ir autora mīlestības stāsts, kurā viņš atzīstas, cik svarīga viņam šī pasaules mala: “Grybu atsazeit sovā mīlesteibā! Iz tū bezlelpiļsātu Latgolu, iz tū kolnainuos i azarainuos zemis plekeiti, kuruo četrūs styurūs varātu byut Pīdruja, Izvolts, Rušyuna i Škaune. Iz itū kai ba vysod aizmierstū vītu, kura mani fascinej ar sovu dobu, viesturi i cylvākim.”

Pasākumā tiks filmēts/fotografēts.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv