⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka aicina ielūkoties dzīvnieku dvēselē

Bibliotēka aicina ielūkoties dzīvnieku dvēselē
01.09.2020

9. septembrī plkst. 15.30 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) notiks zooloģiskā dārza “JuRita mini ZOO” iemītnieku fotoizstādes “Dzīvniekiem ir dvēsele” atklāšana. Savu skatījumu uz dzīvnieku pasauli piedāvā fotogrāfe, animāliste un zoodārza saimniece Rita Kočmarjova.

Mini zoodārzs “JuRita mini ZOO” Daugavpils novada Naujenes pagastā tika atvērts 2018. gada jūnijā un uzreiz kļuva par iemīļotu vietu, kur pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, baudot dabu un iepazīstot dažnedažādus eksotiskus dzīvniekus. Šobrīd mini zooloģiskajā dārzā ir apskatāmi vairāk nekā 100 dzīvnieku: alpakas, lamas, valabiji (ķenguri), kamielis, zebu šķirnes govis, dambrieži, ēzeļi, pundurkazas, Valē melnkakla kazas, franču punduraitas, Latvijā retās Kerry Hill šķirnes aitas, skotu un Apalūzas poniji, zirgi, dažādu šķirnu truši, kā arī citi dzīvnieki un putni.

Fotogrāfiju autore Rita Kočmarjova atzīmē, ka šī izstāde ir tapusi, apvienojot mīlestību pret dzīvniekiem un aizraušanos ar fotografēšanu. Jau bērnībā viņa no visas sirds mīlēja dzīvniekus. Pirmie fotogrāfiju modeļi bija zirgi un suņi, taču pamazām to loks kļuva plašāks, līdz pievienojās arī ķenguri un kamieļi. Šobrīd Rita pat nevar iedomāties savu dzīvi bez fotografēšanas, un nav svarīgi – tālrunis vai kamera, galvenais, lai tie vienmēr būtu pa rokai.

Runājot par dzīvnieku fotogrāfa darba īpatnībām, Rita Kočmarjova uzsver: “Katram dzīvniekam piemīt kaut kas īpašs un unikāls, viņiem gluži kā cilvēkiem var mainīties noskaņojums, un dzīvnieku fotogrāfam ir jāprot to notvert, atainot un izcelt fotogrāfijā. Fotosesijas reti mēdz būt garlaicīgas, jo jāpaspēj gan izvairīties no auļojoša zirga, gan paglābt objektīvu no neapmierinātas lamas spļāvieniem.”

Aicinām apmeklēt zoodārza “JuRita mini ZOO” iemītnieku fotoizstādi, kas būs pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 30. septembrim. Informācija par centra darba laiku šeit. Ieeja – brīva.

Izstāde un tās atklāšana tiek rīkota, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un izstrādāto sanitāro protokolu. Publicitātes vajadzībām izstādes atklāšanas laikā var tikt veikt filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv