Uz galveno Lapas karte Kontakti Latviski l English l По-русски
   
 
 

Darba Laiks

P- BRīVDIENA
O- 11.00- 13.30 14.00- 17.00
T- 11.30- 13.30 14.00- 19.30
C- 11.00- 13.30 14.00- 17.00
P- 11.00- 13.30 14.00- 17.00
S- 11.00- 13.30 14.00- 17.00
Sv- BRīVDIENA
     ASV Informācijas centrs » Aktualitātes
1 2 3  » »»

Aktualitātes

Angu valodas kursi iesācējiem

No 2015. gada 25. februārim līdz 4. martam Latgales Centrālā bibliotēka aicina lietotājus pieteikties angļu valodas kursiem iesācējiem, ko organizē ASV Informācijas centrs Daugavpilī. Pakalpojums ir bezmaksas un pieejams Latgales Centrālās bibliotēkas lietotājiem. Pieteikties var:

·         zvanot pa tālruni 65422483,

·         rakstot uz e-pastu natalija.oseverova@lcb.lv (nepieciešams norādīt savu vārdu, uzvārdu, lasītāja kartes numuru un kontakttālruni),

·         personīgi ASV Informācijas centrā, kas atrodas Latgales Centrālās bibliotēkas 4. stāvā, Rīgas ielā 22a. Līdzi jāņem Latgales Centrālas bibliotēkas lasītāja karte. Dalībnieku skaits kursos ir ierobežots.

 

Sumināja bērnu un jauniešu radošo darbu konkursa uzvarētājus

2014. gada nogalē Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs izsludināja bērnu un jauniešu radošo darbu konkursu “Winter Miracles”. Konkursa dalībniekiem bija dots uzdevums atspoguļot savu izpratni par Ziemassvētku svinēšanu ASV trīs radošās izpausmes formās – zīmējumos, pašsacerētos dzejoļos un pašu veidotās īsfilmās. 2015. gada 20. janvārī konkursa noslēguma pasākumā Latgales Centrālajā bibliotēkā tika apkopoti rezultāti un sumināti uzvarētāji.

 

Bibliotēka aicina piedalīties Ziemassvētkiem veltītā radošo darbu konkursā

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi aicina bērnus un jauniešus piedalīties Ziemassvētkiem veltītā radošo darbu konkursā „Winter Miracles” (Ziemas brīnumi).

5.-6. klašu skolēni tiek aicināti iesniegt zīmējumus, kuros attēloti viņu priekšstati par Ziemassvētku un Jaunā gada svinēšanu Amerikas Savienotajās Valstīs. Zīmējumi var būt izpildīti jebkurā tehnikā, izņemot datortehniku.

7.-8. klašu skolēni ir aicināti iesniegt pašsacerētus dzejoļus angļu valodā, izmantojot konkrētus vārdus jebkurā gramatiskajā formā: snow, crown, birds, sky, wind, sun, cloud, ice, time, star, sweets, bell, fireworks, mirror, smile.

Vidusskolēni un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi tiek aicināti iesniegt īsfilmas par konkursa tēmu.

Papildus informācija par konkursa noteikumiem ir lasāma konkursa nolikumā.

Darbus var iesniegt Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā (3.stāvā) līdz 20. decembrim.

Vēlam visiem dalībniekiem gaišu Ziemassvētku noskaņojumu un radošus panākumus! Konkursa laureātus gaida balvas un diplomi.

 

EducationUSA seminārs Daugavpilī

Atzīmējot Starptautisko Izglītības nedēļu Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un Daugavpils Valsts ģimnāziju rīkoja semināru vidusskolēniem „Izglītības iespējas ASV”. Seminārs notika viesmīlīgajās Valsts ģimnāzijas telpās. Semināra gaitā klātesošie iepazinās ar iespējām, ko ASV izglītība piedāvā ārzemju studentiem, uzzināja par pieteikšanās kārtību Amerikāņu universitātēs un iespējām saņemt stipendijas studiju apmaksai. Fulbraita programmas skolotāja Keita Maklellana dalījās savā pieredzē, ko ieguva mācoties Džordžtaunas universitātē. Skolēni uzzināja ne tikai par studiju formālo daļu, bet arī guva ieskatu amerikāņu studentu ikdienā. Pēc dalībnieku atziņām, seminārā viņi guva labāku priekšstatu par ASV Izglītības sistēmu un detalizētāk izprata iestāšanās procesu. ASV Informācijas centrs izsaka pateicību Daugavpils Valsts ģimnāzijai, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes angļu valodas metodiķei Ilonai Ustinovai un Keitai Maklellanai par atbalstu semināra organizēšanā.

 

„Amerikāņu diena” Daugavpilī

2014. gada 14. oktobrī aizritēja ASV Informācijas centra, Daugavpils Centra vidusskolas un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotais ikgadējais angļu valodas konkurss vidusskolēniem „American Day”.

Konkurss tradicionāli notika viesmīlīgās Daugavpils Centra vidusskolas sienās. Vidusskolēnu komandas no deviņām Daugavpils skolām rādīja savas zināšanas par amerikāņu kultūru, vēsturi un ģeogrāfiju un cīnījās par konkursa galveno balvu – braucienu uz ASV vēstniecību Rīgā. Pasākuma goda viešņa, pasniedzēja no ASV Keita Makklelana, vadīja konkursa radošo daļu, veltītu amerikāņu izgudrojumiem.

 

1 2 3  » »»
© LCB