⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Barikāžu 25. gadadienas atcerei veltīta literatūras izstāde

12.01.2016

Barikāžu 25. gadadienas atcerei Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) organizē ceļojošu literatūras izstādi “Domā par Latviju. Piemini barikādes!”. No 12. līdz 30. janvārim tā būs apskatāma LCB lasītavā un turpmākā pusgada laikā apceļos visas Daugavpils publiskās bibliotēkas.

Izstāde ir veidota kā izsmeļošs informatīvs materiāls par norisēm Latvijas vēsturei kritiskā pagrieziena punktā, kad izšķīrās valsts liktenis. Tās ir grāmatas ar barikāžu dalībnieku atmiņām, aculiecinieku fotogrāfijām un laikabiedru apcerēm. Par 1991. gada janvāra izšķirošo dienu atbalsīm Latgalē un Daugavpilī vēsta Višķu pagasta, Jēkabpils, Daugavpils u.c. apdzīvotu vietu iedzīvotāju atmiņas, kas atrodamas vietējo periodisko izdevumu rakstu kopijās. Atmodas līkloči Daugavpilī ir apskatīti arī mūsu novadnieces Anitas Liepas grāmatā “Atbrīvošanās”.

Centrālie barikāžu 25. gadadienas atceres pasākumi notiks Rīgā. Programmā paredzētas barikāžu rekonstrukcijas, atceres ugunskuru iedegšana, barikādēm veltīta mākslas izstāde un zinātniska konference, ziedu nolikšana barikāžu upuru atdusas vietās un pie Brīvības pieminekļa, dievkalpojums un koncerts Rīgas Domā.

Viens no galvenajiem svētku pasākumiem paredzēts 16. janvārī. Ķīpsalas hallē izskanēs bezmaksas koncerts “Bulvārī brīvība” – skanēs dzeja jauno aktieru izpildījumā, būs apskatāmi barikāžu piemiņai veltīti video stāsti un filmas no 1991. gada janvāra galvenajām norises vietām. Muzikalitāti pasākumam piešķirs mūsdienu tautas mūzikas apvienība Jauno Jāņu orķestris, muzikālā apvienība Raxtu raxti, etnorokgrupa ElektroFolk, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sōla, Rīgas Tehniskās universitātes studentu pūtēju orķestris SPO, kā arī jaunā dziedātāja Aleksandra Špicberga.

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476344
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv