⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Aurikas Jelinskas “Stāsts” Latgales Centrālajā bibliotēkā

Aurikas Jelinskas “Stāsts” Latgales Centrālajā bibliotēkā
16.02.2024

No 5. marta līdz 27. aprīlim Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) ASV informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) aplūkojama Aurikas Jelinskas gleznu izstāde “Stāsts”.

Lielākā daļa no izstādē aplūkojamajiem darbiem tapuši pēdējā gada laikā, “tā teikt, tikko nocelti no molberta”. Pāris darbi ir veterāni, kas līdz šim nav tikuši izrādīti plašākai auditorijai. Dažādas bijušas arī darbu radīšanā izmantotās tehnikas: gan eļļas krāsas, gan batika, gan krāsainie zīmuļi un pasteļi. Darbu sižetiskā līnija ir vienkārša un tuva jebkuram skatītājam – klusā daba, ziedi un portrets.

Runājot par izstādi, māksliniece atzīst, ka stāstīt var par jebko: “Par dzīvi, par notikumiem, par bērniem, par dzīvniekiem un jūtām. Arī par gleznām var stāstīt un katrai būs savs stāsts – kad tapa, kāpēc izmantoti tādi materiāli, kāpēc tieši tādas krāsas dominē un vispār kā gadījies, ka darbs ir izdzīvojis…”

Aurika dzīvo laukos, netālu no Ilūkstes un apvieno darbu mazā lauku bibliotēkā ar vieslektora pienākumiem Daugavpils Universitātē. Mākslā Aurika dod priekšroku klasiskajām izpausmēs visos tās veidos. viņas mīļākais mākslinieks ir Alfons Muha.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci notiks 5.martā plkst.16.00. Pasākuma laikā tiks filmēts/fotografēts

Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv