⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Vispasaules Drošāka interneta dienu norise Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Vispasaules Drošāka interneta dienu norise Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs
13.02.2023

No 6. līdz 10. februārim Latgales Centrālās bibliotēkā un filiālēs norisinājās pasākumu cikls veltīts Vispasaules Drošāka interneta dienai, kas šogad noritēja ar vadmotīvu “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Kopumā pasākumos piedalījās 256 interesenti no dažādām mērķgrupām. 

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā un Piekrastes bibliotēkā senioriem notika informatīvi pasākumi par drošu interneta lietošanukur bija iespēja pilnveidot prasmes lietot internetu atbildīgi un apzināties virtuālās vides galvenos riskus. Tika apspriesti konkrēti interneta lietošanas paradumi un aplūkoti labas un sliktas prakses piemēri, kas skar privātas informācijas izpaušanas sekas, paroļu drošību un viltus ziņu atpazīšanu internetā.

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aktīvi iesaistījās Vispasaules Drošāka interneta dienu norisēs un piedāvāja izglītojošos pasākumus dažāda bērnu vecuma grupām. Pasākumi notika ar mērķi izglītot bērnus un jauniešus par riskiem un apdraudējumiem internetā, kā arī par atbildīgu un jēgpilnu interneta un moderno tehnoloģiju izmantošanu.

Bērnu bibliotēka “Zīlīte” piedāvāja pamatskolēniem virtuālo restartu “Kā droši sērfot internetā?”. Piedāvāto aktivitāšu laikā Daugavpils Vienības pamatskolas 5. un 7. klašu skolēni pilnveidoja zināšanas par drošu interneta lietošanu un par uzvedību tīmeklī jeb netiķeti, apkopoja interneta lietošanas ieguvumus un riskus, pildīja uzdevumus un testus.

Jaunbūves bibliotēka piedāvāja bibliotekārās stundas “Gudrs lietotājs = Drošība internetā”, kurās aktīvi piedalījās Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas trīs 3. klases, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 3. klase un Bērnu un jauniešu centra "Jaunība" brīvā laika kluba "STARS" dalībnieki. Skolēni pilnveidoja savas zināšanas par drošību internetā, viedierīču un lietotņu izmantošanu, izmantojot mūsdienu piedāvātās komunikācijas un izklaides iespējas.

Ceriņu bibliotēkā notika izglītojošs pasākums "Vai tu zināji?" Daugavpils Iespēju vidusskolas 6. klases un Daugavpils 11. pamatskolas 7. klasesskolēniem. Pasākuma laikā skolēni noskatījās Drossinternets.lv sociālās kampaņas "Tu esi tas, ko Tu dari. Arī internetā" video un apsprieda jautājumus, par datu glabāšanu un sociālo mediju saturu, veidojot labāku interneta vidi, un kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā.

Piekrastes bibliotēka Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas 5. un 6. klašu skolēniem piedāvāja bibliotekāro stundu “Tava drošība internetā”, kuras laikā bērniem atgādināja, kā pasargāt sevi un būt drošam interneta lietošanā, kā arī praktiski darbojās, pildot testus un spēlējot “Atmiņas spēli”.

Gaismas bibliotēka piedāvāja informatīvu pasākumu “Esi drošībā, kad esi online!”, kura mērķis bija aicināt jauniešus domāt par viņu aktivitātēm internetā, ka tās var ietekmēt ne tikai viņu tagadni.

Pārdaugavas bibliotēka aicināja J. Raiņa Daugavpils 6. pamatskolas 5. klases skolēnus un PDB bērnu pulciņa dalībniekus uz tematisko pasākumu “Cik droši tu jūties, sērfojot internetā?”, kur bija iespēja pilnveidot prasmes lietot internetu atbildīgi un apzināti.

Latvijas Drošāka interneta centra mājaslapā ir pieejams izglītojošu materiālu apkopojums bērniem, jauniešiem un vecākiem, lai pilnveidotu skolēnu izpratni par cieņu, jēgpilnu interneta izmantošanu, līdzsvaru ikdienas aktivitātēs.

Fotomirkļi no pasākumiem LCB un filiālēs ir skatāmi šeit.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Kristīne Kokina
654 76345
kristine.kokina@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv