⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Vidusskolēni tikās lasītveicināšanas pasākumā “Dižie amerikāņu autori”

Vidusskolēni tikās lasītveicināšanas pasākumā “Dižie amerikāņu autori”
19.04.2023

18. aprīlī notika Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes rīkotais ikgadējais literārais pasākums “Dižie amerikāņu autori” (angl. – Great American Authors).  Šogad par pasākuma autori tika izvēlēta amerikāņu rakstniece Dēlija Ouensa un viņas grāmata “Kur vēži dzied” (angl. – Where the Crawdads Sing).

Dēlijas Ouensas debijas romāns apvienoja sevī slavas dziesmu dabai un  galvenās varones Kijas pieaugšanas stāstu un spēju izdzīvot dumbrājā vienatnē, kas sniedza viņai iespēju izmantot iegūtās zināšanas par dabu un dzīvniekiem, lai sasniegtu panākumus dzīvē.

Noslēguma tikšanās pasākumā piedalījās 22 skolēni no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas, Daugavpils Iespēju vidusskolas, Daugavpils Zinātņu vidusskolas. Skolēniem tika piedāvātas aktivitātes, balstoties uz grāmatas sižetu, notikumiem un galvenajiem varoņiem. Jaunieši atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, izveidoja notikumu laika līniju, savienoja citātus ar stāsta varoņiem, izspēlēja vienu no nozīmīgajām situācijām, kas tika attēlota grāmatā. Noslēgumā jaunieši piedalījās sarunās par stāsta atrisinājumu.

Paldies angļu valodas skolotājiem par jauniešu iesaisti pasākumā.

Īpaša pateicība par atbalstu ASV vēstniecībai Latvijā.

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Romanovska
Tālr.: 65422483
e-pasts: diana.romanovska@lcb.lv
https://www.facebook.com/InfoUSADaugavpils