⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” miniekspozīcija Latgales Centrālajā bibliotēkā

Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” miniekspozīcija Latgales Centrālajā bibliotēkā
13.05.2021

Muzeju nakts 2021 ietvaros no 14. līdz 16. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra logos (Rīgas ielā 22a, pie ieejas no Ģimnāzijas ielas) būs skatāma Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” miniekspozīcija. Tajā iekļauts vikingu laika skandināvu iedzīvotāju apģērbs, bruņas un kaujas ieroči.

Starptautiskā akcija “Muzeju nakts” Latvijā notiek jau 16. reizi, piedāvājot iedzīvotājiem, aplūkot un iepazīt muzejus no cita skatupunkta. Šī gada vadmotīvs – “Robežas” – aicina izcelt robežas kā kultūras mantojuma aspektu, akcentējot robežvietu un pārrobežu nozīmi kultūras saglabāšanā. Zīmīgi, ka šī gada motīvs sasaucas ar vēsturiskā modelēšanas kluba nosaukumu.

Klubs “Robežas” nodarbojas ar 9.-11. gadsimta vēstures jeb vikingu laikmeta izpēti. Izglītojoties par tā laika notikumiem un paražām, dalībnieki apgūst rokdarbu un amatniecības prasmes, kā arī rīko vēstures izziņu pārgājienus dabā, lai rekonstruētu tā laika sadzīves apstākļus. Kluba biedri aktīvi piedalās dažādos zobencīņu, loka šaušanas turnīros un citos vēstures rekonstrukcijas pasākumos, izkopjot savas zināšanas par vēsturi un arheoloģiju.

Aplūkojot miniekspozīciju, aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
e-pasts: davis.grelevskis@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv