⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Veiksmīgi aizvadīta lasītveicināšanas spēle “Bibliopols”

Veiksmīgi aizvadīta lasītveicināšanas spēle “Bibliopols”
27.08.2021

Tuvojoties vasaras beigām, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs noslēgusies individuālās lasīšanas spēle “Bibliopols”, kurā saistošā veidā apvienota grāmatu lasīšana un spēles elementi. Dalībniekiem bija iespēja iziet vienu vai vairākas krāsainas spēles rindas, no kurām katra piedāvāja tematiskus nosacījumus grāmatu izvēlē un radošus uzdevumus.

“Bibliopols” norisinājās visās sešās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs un pulcināja kuplu bērnu skaitu, kuri vēlējās aizraujoši un lietderīgi pavadīt vasaras brīvlaika mēnešus. Kopumā spēlē iesaistījās 216 dalībnieki, bet visas četras krāsu rindas izpildīja 64 aktīvākie spēlētāji.

Spēles dalībniekiem, izvēloties noteiktu lauciņu, bija jāizlasa grāmata, kurai bija jāatbilst kādam kritērijam: atbilstošā krāsā, kuras nosaukumā ir konkrēts vārds, noteiktā žanrā, kuras darbība norisinās noteiktā laikā u. tml. Dalībnieki ne tikai lasīja, bet arī veica dažādus uzdevumus – atdzīvināja grāmatu vākus, skatījās filmas, kas balstītas uz grāmatu motīviem, zīmēja grāmatu tēlus, rakstīja dzeju u. c. No dalībnieku radošajiem darbiem bibliotēkās tika izveidotas izstādes.

Spēles gaitā par katru izieto rindu dalībnieki ieguva saldu balvu, savukārt noslēgumā aktīvākie un uzcītīgākie spēlētāji saņēma nominācijas un galveno balvu – ieejas biļeti Daugavpils Inovāciju centrā.

Bērni izteica vēlmi arī turpmāk piedalīties “Bibliopolā” un dalījās ar saviem iespaidiem par spēles norisi. Paldies dalībniekiem par piedalīšanos un tiekamies nākamvasar!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv