⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Vecāko klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā par ASV vēsturi

Vecāko klašu skolēni aicināti piedalīties konkursā par ASV vēsturi
21.01.2022

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina Latgales reģiona vispārizglītojošo skolu un profesionālo izglītības iestāžu 10.–12. klašu audzēkņus piedalīties konkursā “American History” (latv. – Amerikāņu vēsture). Konkurss ir veltīts Afroamerikāņu vēstures mēnesim, šī gada tēma: "The Contributions of People of African Descent in the Area of Health Care and Medicine” (latv. – Afroamerikāņu izcelsmes speciālistu ieguldījums veselības aprūpē un medicīnā). Konkurss noritēs no 1. līdz 28. februārim.

Konkursa mērķis ir radīt skolēnos interesi par Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēsturi, veicināt izpratni par afroamerikāņu ieguldījumu ASV vēsturē, kā arī attīstīt skolēnu kritiskās domāšanas prasmes un radošās spējas, sasaistot tās ar apgūtajām zināšanām angļu valodā.

Konkursa ievadtikšanās, kurā tiks stāstīts par Afroamerikāņu vēstures mēneša nozīmi un konkursa norisi, notiks 2022. gada 1. februārī plkst. 15.30 tiešsaistē, Zoom platformā. Pieslēgšanās ir obligāta visiem konkursā reģistrētajiem dalībniekiem.

Konkursa laikā skolēniem būs jāsagatavo trīs uzdevumi:

1. viktorīna par afroamerikāņu ieguldījumu veselības aprūpē;
2. eseja par afroamerikāni, kura devums ir bijis nozīmīgs medicīnas attīstībā;
3. radošais darbs (fotogrāfija, zīmējums vai kolāža), kas atspoguļo dalībnieka redzējumu par konkursa tēmu.

Skolēni, kuri izpildīs visus konkursa uzdevumus, cīnīsies par galveno balvu – viedaproci Fitbit. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2022. gada 15. martā Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra mājaslapā un Facebook lapā.

Ar konkursa norisi un noteikumiem ir iespējams iepazīties konkursa nolikumā. Konkursa privātuma paziņojums – šeit.

Pieteikuma anketa dalībai pieejama šeit. Tā aizpildāma elektroniski līdz 2022. gada 30. janvārim. Lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits konkursā ir ierobežots.

Konkursu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Celitāne
65422483
diana.celitane@lcb.lv
https://www.facebook.com/InfoUSADaugavpils