⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Turpinās ilgtermiņa projekts “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī”

Turpinās ilgtermiņa projekts “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī”
16.03.2022

Šogad Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtas īstenošanai (piesaistītais finansējums – EUR 900). Projekta ietvaros no šī gada marta līdz novembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās tiks rīkotas tikšanās ar sešiem lasītāju iemīļotiem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem – Inesi Pakloni, Loti Vilmu Vītiņu, Osvaldu Zebri, Inesi Valteri, Ievu Melgalvi un Valdi Rūmnieku.

Projekta mērķis ir popularizēt lasīšanas tradīciju un kultūras vērtības literatūrā, iepazīstinot multikulturālās Daugavpils iedzīvotājus ar latviešu bērnu un jauniešu grāmatu autoriem. Tikšanās reizēs jaunākās paaudzes pārstāvji tuvāk iepazīs autoru daiļradi un literatūras radīšanas procesu, tādējādi veidojot jaunradei labvēlīgu vidi, ko sekmē dialogs starp lasītāju un rakstnieku.

Pirmā literārā tikšanās tiks organizēta Bibliotēku nedēļas ietvaros, 20. aprīlī, kad Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies rakstniece, dzejniece un tulkotāja Inese Paklone. Dzejnieces autordarbi un tulkotā dzeja regulāri tiek publicēta ikgadējā bērnu dzejas gadagrāmatā “Garā pupa”. Autore lasītājiem ir pazīstama ar daiļdarbiem: “Okeāns un tuksnesis”, “Es picas brālēnu cepu”, “Cīņas olu Lieldienas”, “Ziemassvētku zāģītis”, “Latvijas dzimšanas dienas sala”. 2022. gadā izdots jauns dzejoļu krājums bērniem “Zvēru barošana”.

Īpaši jāizceļ Ineses Paklones ilggadējais darbs tulkošanas jomā. No nīderlandiešu valodas autore ir iztulkojusi vairāk nekā 20 grāmatas, starp tām tādi lasītāju iemīļoti darbi kā Mihaela de Koka stāsts “Rozija un Musa, meitene un zēns”, “Kā vecmamma vislaik samazinājās” un Barta Mūjārta “Brāļi”.

Projekts “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” tiek īstenots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka