⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Tikšanās ar žurnāla A12 veidotājiem

17.04.2023

Bibliotēku nedēļas ietvaros 19. aprīlī plkst. 16.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) notiks tikšanās ar žurnāla A12 veidotājiem, kura saturu veido pozitīva informācijas telpa un stāsti par notikumiem un cilvēkiem par un ap Latgali.

Diskusiju cikla “Sarunas par svarīgo” mērķis ir aicināt uz sarunu kādu sabiedrībai zināmu kultūras personību – literātu, mūziķi, kino režisoru, mākslinieku, baudīt viņa radītos darbus, kā arī diskutēt par mākslinieka-indivīda lomu sabiedrības vērtību veidošanā, tā spēju vai nespēju ietekmēt demokrātijas procesu norisi.

Sarunā par svarīgo “Vietējās kopienas līdzdalības atklāsme novadpētniecībā” piedalīsies vēsturniece, žurnāliste, latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv redaktore un rakstniece Laura Melne. Laura Melne ir absolvējusi Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti ar maģistra grādu vēsturē, strādā par latgaliešu kultūras ziņu portāla “Lakuga.lv” redaktori, kā ārštata autore publicējas žurnālos “A12”, “I’m perfect”, portālos ReTv.lv un Kroders.lv, ir korektore un literārā redaktore citu autoru darbiem. Komikss “Sunāns breiveibā” ir Lauras debija kā grāmatas autorei. Sarunai par vietējās kopienas nozīmi un līdzdalību pievienosies arī Latgales vēstures pētnieks un dzejnieks Valentīns Lukaševičs, ģeogrāfs un vides pētnieks Ivars Matisovs un žurnāla A12 redaktore Ināra Groce.

Novadpētniecība ir vietējās apkaimes izpēte, ko visbiežāk veic skolēni, attiecīgā teritorijā dzīvojošie iedzīvotāji, entuziasti, t.s. vietējā kopiena. Iegūtā informācija dod plašu ieskatu par konkrētās teritorijas vēsturiskiem notikumiem un novadniekiem. Bibliotēkās fiksē un saglabā informāciju par izmaiņām novada dzīvē. Sarunas ar rakstniekiem, vides pētniekiem, žurnālistiem stiprina vietējo kopienu, demokrātijas vērtības un dod jaunu atklāsmi novadpētniecības procesiem.

Projekta ietvaros plānotas 19 tikšanās ar dažādiem kultūras jomu pārstāvjiem. Diskusiju cikls turpinās līdz 2023.gada beigām. Sarunu ierakstu fragmenti un fotogrāfijas tiek publicētas biedrības ESTO mājaslapā biedribaslg.lv un sociālajā tīklā facebook.

Pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 65476341 vai rakstot uz e-pastu anna.pakere@lcb.lv.

Projektu “Klausies. Saproti. Rīkojies!” finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina.

 

Informāciju sagatavoja:
žurnāla A12 redaktore
Ināra Groce