⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Tikšanās ar rakstnieci Sabīni Košeļevu tiek pārcelta

Tikšanās ar rakstnieci Sabīni Košeļevu tiek pārcelta
29.09.2020

Atjaunots 30.09.

Līdz ar Ministru Kabineta lēmumu par stingrākiem piesardzības pasākumumiem Daugavpils pilsētā no 1. līdz 14. oktobrim tikšanās ar rakstnieci Sabīni Košeļevu, kas bija paredzēta 1. oktobrī, tiek pārcelta. Par precīzu pasākuma datumu un norises laiku informēsim atsevišķi.

Ceturtdien, 1. oktobrī, plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) rakstniece Sabīne Košeļeva aicina lasītājus uz sarunu par romānu “Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” un stāstu krājumu ”Vientulības ministrija”. Pasākums aizsāk ikgadējo literāro tikšanos ciklu ar populāriem latviešu rakstniekiem, kuru Latgales Centrālā bibliotēka rīko Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 6. kārtā.

Rakstniece Sabīne Košeļeva ir dzimusi Liepājā, studējusi žurnālistiku Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, ieguvusi maģistra grādu Rakstniecības studijās Liepājas Universitātē. Kopš 2011. gada piedalās prozas lasījumos. Latviešu literatūrā ienāca 2015. gadā ar romānu “Rīga-Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts”, kas saņēma Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” speciālbalvu un nomināciju Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija”. Romāns izpelnījās arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” dalībnieku atzinību vecumposmā 15+.

Romānā “Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” ir stāsts par īstu, lielu, bet diemžēl neiespējamu mīlestību. Vilciens Rīga–Maskava, kurā regulāri kāpj varone, lai apciemotu savu iemīļoto, kļūst par lielizmēra metaforu saprašanās meklējumiem pāri visiem tiem šķēršļiem, ko vien var uzlikt sabiedrības aizspriedumi, nacionālie stereotipi un savstarpējas vēsturiskas apvainošanās smagums.

Stāstu krājumā “Vientulības ministrija” apkopoti 10 stāsti par vientulību un atsvešinātību, kuri atspoguļo cilvēka redzējumu uz mūsdienu sabiedrību. Autore izceļ cilvēku savstarpējo attiecību problemātiku un eksistenciālo trauslumu.

Sabīnes Košeļevas romāns “Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” un stāstu krājums “Vientulības ministrija” ir pieejami lasītājiem Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Tikšanās ar Sabīni Košeļevu notiks ceturtdien, 1. oktobrī, plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā). Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni 65426422 vai rakstot uz e-pastu: jelena.dusjaviciene@lcb.lv.

Pasākums tiek rīkots, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un izstrādāto sanitāro protokolu. Publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv