⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Starptautiskā radošā teātra mākslas nometne bērniem Daugavpilī

Starptautiskā radošā teātra mākslas nometne bērniem Daugavpilī
20.03.2013

 

22.-24.martā realizējot projektu „Lasīšana-IT-Radīšana”, Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks starptautiskā radošā teātra mākslas nometne bērniem „Grāmata. Teātris. Radošums.” Nometnes darbā piedalīsies 30 Daugavpils un 30 Zarasu bērni, ar kuriem nodarbosies pieredzējuši režisori un aktieri.
Nometnes darba programma organizēta tā, lai tās dalībnieki izietu radošo attīstības ceļu no grāmatas varoņa līdz tēla iedzīvināšanai uz skatuves. Katrs dalībnieks izvēlēsies savu literāro varoni, ar kura tēlu strādās nometnes darba laikā. Projekta dalībniekiem būs iespēja  iepazīties ar vērtīgu un daudzveidīgu mākslas grāmatu kolekciju, kuru bibliotēka iegādājās projekta ietvaros. Katrai dalībnieku grupai tiks dota iespēja izvēlēties kādu no šīs kolekcijas grāmatām, to iepazīt un prezentēt nometnes noslēguma pasākumā.

Nometnē tiks piedāvāta daudzpusīga un interesanta programma, kur triju dienu laikā abu valstu bērni veiks tematiskus darba uzdevumus grupās:
– darbosies ar grāmatām, sagatavos literāro varoņu kaleidoskopu;
– izvēlēsies literāro darbu un sagatavos inscenējumu;
– apgūs aktiermeistarības pamatus un veidos etīdes- improvizācijas;
– iepazīsies ar grima mākslas pamatiem;
– darbosies radošajās darbnīcās un veidos teātra kostīmu skices izvēlētajiem literārajiem tēliem.
   Nometnes dalībnieki apskatīs Daugavpils vēsturisko centru un iepazīsies ar slavenā novadnieka – režisora un aktiera Solomona Mihoelsa radošo biogrāfiju un apmeklēs ēku, kur viņš dzīvojis, kā arī dosies ekskursijā uz  Daugavpils valsts teātri, kur iepazīsies ar tā radošajiem cehiem, skatuvi, mēģinājumu telpām, grimētavām un teātra darbiniekiem.
   Ļoti ceram, ka abu valstu bērniem nometnē pavadītās dienas sniegs daudz jaunu zināšanu un attīstīs viņu radošās spējas, dos iespēju iegūt labus draugus un brīvo laiku arī turpmāk pavadīt bibliotēkā.
   Radošo nometni organizē Latgales Centrālā bibliotēka. Starptautiskā radošā teātra mākslas nometne Latvijas un Lietuvas bērniem ir daļa no starptautiskā projekta „Lasīšanas veicināšanas idejas caur jaunajām informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi – Daugavpils)”, ko finansē ERAF Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas (2007-2013) ietvaros.

Projekta koordinatore,
Dzidra Stupāne,
tālr. +371 654 76341  
e-pasts: dzidra.stupane@lcb.lv