⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Šoruden Daugavpili apmeklēs populāri bērnu grāmatu ilustratori un teksta autori

Šoruden Daugavpili apmeklēs populāri bērnu grāmatu ilustratori un teksta autori
09.09.2020

Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtas īstenošanai. Projekta ietvaros no šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās tiks rīkotas tikšanās ar trim lasītāju iemīļotām bērnu grāmatu ilustratorēm un teksta autorēm – Agnesi Aizpurieti, Agiju Staku un Agnesi Vanagu.

Projekta mērķis ir daugavpiliešu jaunākās paaudzes vidū popularizēt lasīšanas tradīciju un kultūras vērtības literatūrā, nodrošinot dzīvu saikni starp lasītāju un autoru.

Projektā iesaistītie bērnu grāmatu autori viesosies Daugavpils publiskajās bibliotēkās un izglītības iestādēs. Tikšanos laikā bērni un jaunieši varēs tuvāk iepazīt ilustrācijas un teksta radīšanas procesu, uzdot autoriem jautājumus, kā arī aplūkot viņu daiļradei veltītas literatūras izstādes.

Pirmā literārā tikšanās notiks 25. septembrī plkst. 11.40, kad Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies Agnese Aizpuriete – māksliniece, ilustratore, arī bērnu grāmatu teksta autore. 2017. gadā nāca klajā grāmatas “Trakā lapsa” un “Trakā lapsa ceļo” – mākslinieces debija bērnu literatūrā kā ilustratorei un tekstu autorei. Abās grāmatās sirsnīgs un mīļš humors bērniem ir savienots ar pārsteidzošu ironiju, saprotamu tikai pieaugušajiem. Savukārt 2019. gadā pirmizrādi piedzīvoja īsmetrāžas animācijas filma “Trakā lapsa”, kurā Agnese Aizpuriete darbojās kā scenārija autore, režisore un animācijas māksliniece.

Pasākumi tiks organizēti, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un izstrādāto sanitāro protokolu.

Latgales Centrālās bibliotēkas projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
vadītājas vietniece
Anna Pakere
654 76341
anna.pakere@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv