⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Skolēni tiek aicināti pieteikties dalībai lasītveicināšanas pasākumā “Dižie amerikāņu autori”

Skolēni tiek aicināti pieteikties dalībai lasītveicināšanas pasākumā “Dižie amerikāņu autori”
11.03.2021

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu 10.‑12. klašu skolēnus pieteikties dalībai centra ikgadējā literārajā pasākumā “Great American Authors” (latv. – Dižie amerikāņu autori). Šogad konkurss ir veltīts amerikāņu rakstniecei Ibi Zoboi un viņas grāmatai “Punching the Air” (latv. – Sitiens tukšumā).

Pasākuma mērķis ir rosināt skolēnos vēlmi un interesi lasīt amerikāņu oriģinālliteratūru angļu valodā, attīstīt kritiskās lasīšanas prasmes, atklāt viņu radošās spējas un sasaistīt tās ar apgūtajām angļu valodas zināšanām.

2021. gadā par konkursa autori izraudzīta haitiešu izcelsmes amerikāņu rakstniece Ibi Zoboi ar romānu “Punching the Air”. Tā līdzautors ir dzejnieks, tiesību aktīvists Jusefs Salams. Grāmatas galvenais varonis – pusaudzis Amals – tiek nepatiesi apsūdzēts noziegumā un cīnās par savu brīvību. Vienīgais, kas viņam palīdz nezaudēt ticību sev, ir paša sacerētā dzeja.

Skolēni, kas pieteiksies dalībai konkursā, savu grāmatas eksemplāru saņems pēc ievadtikšanās, kura notiks 23. martā plkst. 16.00 tiešsaistes platformā Zoom. Par grāmatas saņemšanas iespējām un laiku dalībnieki tiks informēti individuāli, nosūtot ziņu uz pieteikuma anketā norādīto e-pastu. Tad jauniešiem mēneša laikā būs jāizlasa grāmata un jāsagatavojas atskaites pasākumam, kas norisināsies 27. aprīlī plkst. 15.30 tiešsaistē. Pasākuma laikā tiks pārrunātas sižeta galvenās tēmas, un skolēniem būs iespēja dalīties ar savām sajūtām un pārdomām par izlasīto.

Pieteikums dalībai konkursā ir aizpildāms elektroniski līdz 2021. gada 21. martam. Pieteikuma anketa ir atrodama šeit. Sīkāka informācija par pasākuma norisi un prasībām – nolikumā.

Konkursu atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Celitāne
Tālr.: 654 22483
e-pasts: diana.celitane@lcb.lv
https://www.facebook.com/InfoUSADaugavpils