⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Sigijas Šķēles-Tomiņas grafiku izstāde “GRAFIKA’S”

Sigijas Šķēles-Tomiņas grafiku izstāde “GRAFIKA’S”
28.12.2023

No 5. janvāra līdz 29. februārim Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) ASV informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) būs aplūkojama Sigijas Šķēles-Tomiņas personālizstāde “GRAFIKA’S”.

Izstādē aplūkojamie grafikas darbi tapuši Daugavpils Universitātes profesionālās maģistra studijas 2022. un 2023. gada skates ietvaros. Trīs kompozīcijas veidotas linogrāfijas tehnikā, divas – sausās adatas tehnikā un pa vienam darbam – kologrāfijas un kokgrebuma tehnikā.

“Tie ir atklājumi, neskaitāmi mēģinājumi, satikšanās ar vietām, māksliniekiem, stāstiem un līdzcilvēkiem. Mirkļi, kas mūs maina, veido un bagātina. Vislielākais izaicinājums iemācīties tam ļauties, būt mērķtiecīgam un nepadoties! Darbos ir stāsti par to, kā mēs veidojam atgriezenisko saiti ar zināšanām, notikumiem un cilvēkiem, tas viss caurstrāvo caur mani uz Jums!” tā Sigija Šķēle-Tomiņa.

Mācīties, apgūt, iedot, piedot – aptver šīs izstādes darba procesu. Mākslinieces darbos valda kārtība, kas vienlaikus ir ģeometriska un estētiska. Pamatā ir forma, kas tiek iegūta radīšanas gaitā un ir pašpietiekama ar tai piešķirto pirmatnējo izskatu, kas veidojas tālāk. Eksperimentēšana ar grafikas tehnikām iemanto aprises, iegūstot toņu nianses un krāsu izteiksmīgumu.

Tikšanās ar autori un saruna par izstādi notiks janvāra beigās – februāra sākumā, par pasākuma datumu un laiku tiks paziņots papildus.

Sigija Šķēle-Tomiņa (1982) ir interjera dizainere un topošā grafiķe, šobrīd darbojas monotipijas, linogriezuma un vitogrāfijas tehnikās. Dzimusi Madonā, pašlaik dzīvo Jēkabpilī un strādā Jēkabpils Mākslas skolā. 2017. gadā ieguvusi bakalaura grādu mākslā un interjera dizainera kvalifikāciju Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, šobrīd studē DU PMSP „Māksla” specializācijā „Grafika”. Piedalās grupu izstādēs, starp kurām nozīmīgākās ir Latgales mākslinieku darbu izstāde „RUDENS 2019. Latgales kods” (Kultūrvēstures muzejā, Rēzeknē), grafikas izstāde “WORLD VIBRATIONS” 2022 (Varsaw school of Information Techology) un “Balts, vēl baltāks” 2023, Latgales Centrālā bibliotēkā, Daugavpilī.

Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv