⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Sēru ziņa…

Sēru ziņa…
14.12.2022

Skumjās paziņojam, ka mūžībā aizgājusi Anita Liepa (1928. gada 18. janvāris – 2022. gada 13. decembris).

Anita Liepa bija rakstniece, novadniece, Triju Zvaigžņu ordeņa I pakāpes goda zīmes kavaliere un Goda daugavpiliete. Rakstnieces mūžs pavadīts Daugavpilī, strādājot par skolotāju, ekskursiju vadītāju, žurnālisti laikrakstos “Avangards” un “Latgales Laiks”. Kopš 2001. gada A. Liepa nodarbojās tikai ar rakstniecību, ir 20 grāmatu autore.

Anitas Liepas prozā cilvēku raksturi atklāti ārkārtējās, visbiežāk kara un pēckara sarežģīto apstākļu radītās situācijās. Dažādu paaudžu dzīves gaitas allaž pavada nostalģiskas atmiņas, strauji ritošā laika apjausma. Anitas Liepas daiļradei būtisks ir autobiogrāfiskums.

Kara gados nonākusi Flensburgā, viņa vēlējās atgriezties Latvija. Dažus gadus pēc atgriešanās Latvijā, 1953. gadā viņu arestēja, tiesāja, piesprieda 7 gadus ieslodzījumā un 3 gadus nometinājumā. Anitas iekšējo brīvību un garīgo pretošanos padomju režīmam apliecina ilgais darbs pie dokumentālā romāna “Ekshumācija”, kuru rakstniece pabeidza Atmodas laika sākumā. Tas bija viens no pirmajiem darbiem, kas liecināja par 1940.-41.g. notikumiem Latvijā. Anita bija sirsnīgs un interesants cilvēks, ar kuru gribējās tikties, sarunāties, kurā gribas klausīties. Bibliotēkā šīs tikšanās un sarunas  bijušas ļoti svarīgas.

Ar smagu sirdi jūtam līdzi, mūžībā pavadot…