⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Septembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Septembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
06.09.2022

Septembrī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes.

LCB filiāle Piekrastes bibliotēka (Aveņu ielā 40) piedāvā divas izstādes:

– No 1. septembra līdz 15. oktobrim skatāma amatiermākslinieces Jefrosinijas Leles gleznu izstāde “Mana gaišā pasaule”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas eļļas tehnikā gleznotas dabas un jūras ainavas.
– No 1. līdz 30. septembrim skatāma izstāde “Fotoieskats bibliotēkas vēsturē”, kas tiek veltīta LCB filiāles Piekrastes bibliotēkas 20 gadu jubilejai. Izstādē iekļautas fotogrāfijas, kurās atspoguļoti interesanti fakti un notikumi no bibliotēkas dzīves 20 gadu garumā.

No 6. septembra līdz 27. oktobrim LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma Daugavpils mākslinieces Ingas Vasiļjevas studijas dalībnieku gleznu izstāde ”Domu un jūtu mozaīka“, kurā eksponēti pēdējā gada laikā tapušie darbi pasteļglezniecības tehnikā. Izstādes atklāšana notiks 10. septembrī plkst. 12.00.

No 1. septembra līdz 29. oktobrim LCB filiālē Gaismas bibliotēkā (Gaismas ielā 9) pieejama Annas Zībergas krustdūriena tehnikā izšūto gleznu izstāde “Gadalaiki”. Smalkajos krustdūriena darbos ir atainoti trīs gadalaiki – ziema, pavasaris un vasara.

No 6. septembra līdz 31. oktobrim LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) apskatāma fotoizstāde ”Rainis un fotogrāfija“. Šī izstāde tapusi projekta “Rainis un fotogrāfija” ietvaros, ko īstenoja biedrība Tautas fotostudija “Ezerzeme – F” sadarbībā ar Raiņa māju Berķenelē 2020. gadā. Projekta autore Ilze Onzule. Tajā piedalījās fotogrāfi no visas Latvijas. Izstāde ir neparasta ar to, ka fotogrāfi dod iespēju paskatīties uz Raiņa dzeju no cita skatupunkta.

Aicinām baudīt rudeni un mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Dace Ivanova
654 76345
dace.ivanova@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv