⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Saules skolas izstāde atklāj jauniešu pasaules redzējumu

Saules skolas izstāde atklāj jauniešu pasaules redzējumu
04.01.2022

Līdz 29. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu Noslēguma darbu izstāde.

Mākslas skolu beidzot, gluži kā pēdējais eksāmens, katram audzēknim ir Noslēguma darba izstrāde un aizstāvēšana. Šis vairs nav skolotāja dots uzdevums – darba autors pats izvēlas sev aktuālu tēmu, zīmē skices, eksperimentē, meklējot izpildes tehniku, pārdomā noformējumu un izstādīšanas veidu un prezentē savu darbu. Šī brīvība izvēlē un izteiksmes veidā nodrošina, ka katru gadu Bērnu mākslas skolas Noslēguma darbu izstāde ir daudzveidīga gan tehniku, gan satura ziņā. Bibliotēkā apskatāmajā izstādē iekļauti 2020. un 2021. gada darbi.

Audzēkņu darbiem nav tikai dekoratīva nozīme, to pamatā ir katram savs stāsts – autora skatījums uz piedzīvoto, notiekošo vai iespējamo. Ieskatam piedāvājam vairāku jauno mākslinieku stāstus par darba ideju un vēstījumu, tapšanas procesu un izmantoto tehniku.

Laura Vucena atklāj sava darba ieceri: “Transporta pietura. Cilvēki. Stāv un gaida. Par ko domā? Man šķiet, ka atceras kaut ko. Bērnības lauku mājas, pēdējo ceļojumu uz ārzemēm vai dzimšanas dienas svinības ar draugiem. Aizver acis un it kā šajā pieturā viņu vairs nav. Laikam devušies ceļojumā, kura galamērķis ir pazudis kaut kur starp laiku un vietu, un dzīvs un esošs palicis tikai viņu prātos vien. Uz Atmiņu Bulvāri. Savā darbā pētīju cilvēka sejas formu, apjomu un atspoguļoju sejas plastiku daudzplānu kompozīcijā, kā galveno izteiksmes līdzekli izmantojot  līniju.”

“Mans darbs ir atmiņas par braucienu uz Francijas pilsētu Grenobli. Pilsēta atrodas Alpu priekškalnē. Upes Izēras mierīgos ūdeņos atspoguļojas pilsēta, kurā vēsturiska arhitektūra mierīgi sadzīvo ar mūsdienīgo. Dienas karstums un brīnišķīgie saulrieti izkrāso Grenobli maigos dzelteni oranži brūnos toņos. Attēloju pilsētas ainavu dienas karstumā un saulrieta laikā. Lai pievērstu uzmanību toņiem un faktūrai, attēlojot iecerēto ainavu, es izmēģināju dažādus pamatus, gaišu un tumšu, ar tumšāku pamatu kontrasts sanāca spēcīgāks. Izmantoju vairākas tehnikas un materiālus (guaša, pasteli, parastos un krāsainos zīmuļus),” tā Iļja Afanasevičs.

Viktorija Lapkovska stāsta: “Šī darba ideja man radās karantīnas laikā, kad divus mēnešus nācās pavadīt mājās. Man nebija motivācijas, es atrados nomāktā stāvoklī, tāpēc pirmo plānu es izpildīju monohromā tehnikā ar tušas palīdzību, atspoguļojot skumjas un negatīvās emocijas. Otro plānu gleznoju krāsaināku, jo vēlējos parādīt cerību uz to, ka atgriezīšos skolā un atkal varēšu pavadīt laiku kopā ar draugiem. Pēdējo plānu gleznoju krāsainu, atspoguļojot gaidāmo nākotni un vasaru. Man šķiet, ka vasara ir vispriecīgākais laiks, tāpēc pēdējais plāns ir viskrāsainākais. Logā ir attēlota rītausma, kas simbolizē jaunas pozitīvas emocijas. Visi silueti tiek parādīti, skatoties uz nākamo plānu, kas simbolizē ticību gaišai nākotnei. Darbība notiek vilcienā, kas simbolizē dzīves kustību. Mans vēstījums – jebkurā situācijā ir kaut kas pozitīvs, par ko var priecāties un dzīvot tagadnē.”

Izstādē iekļauto darbu autori: Elīza Matisāne, Laura Beinaroviča, Nellija Drizļionoka, Laura Vucena, Gļebs Vronskis, Viktorija Kovaļova, Viktorija Lapkovska, Santa Tihonova, Aigars Tihonovs, Viktorija Osīte, Laila Kalvāne, Evita Beinaroviča, Dominika Grīga, Laura Cinne, Iveta Januševska, Anna Liepiņa, Iļja Afanasevičs.

PIKC DDMV “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu Noslēguma darbu izstāde ir skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros līdz 29. janvārim, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
e-pasts: jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv