⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Sarmītes Bogdanovičas fotosērija “Es esmu”

Sarmītes Bogdanovičas fotosērija “Es esmu”
01.06.2021

No 1. jūnija līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) skatāma Sarmītes Bogdanovičas fotoizstāde “Es esmu”. Fotosērija sastāv no 10 melnbaltām portreta fotogrāfijām, kas kolāžas veidā simboliski ataino meitenes Agneses ar Dauna sindromu būtības un ikdienišķu sajūtu salikumu.

Ilūkstiete Sarmīte Bogdanoviča ir ne tikai talantīga fotogrāfe, kura piedalās starptautiskās fotoizstādēs un ir ieguvusi godalgotas vietas fotokonkursos, bet arī strādā par dizaina un datordizaina speciālisti, kura savas zināšanas pielieto praksē un nodod tās jaunajiem censoņiem.

Vēl Sarmīte ir lieliska mamma, un fotosērija “Es esmu” ir mazas meitenes Agneses un mammas Sarmītes kopdarbs ceļā uz šo nozīmīgo stāstu. Stāstu par bērnu ar īpašām vajadzībām un viņa līdzvērtīgo vietu zem saules, par viņa vēlmi un tiesībām “būt”! Fotosērijā ir kopā būšanas un no jauna iepazīšanās mirkļi. Tie ir brīži, kurus gribas ieskaut azotē un pasargāt, un vienlaikus – atplest rokas un parādīt apkārtējiem, cik ļoti tie zied. Cik ļoti zied mirklis, kad atkal un atkal šo bērna stāstu apskauj mātes sirds.

Sarmīte par izstādi: “Tas ir pulsējošs signāls, lai pievērstu sabiedrības uzmanību un pavērtu sajūtu priekškaru bērna, kas ikdienā tiek saukts par bērnu ar īpašām vajadzībām, būtībai. Tikai nesen visās bijušajās PSRS valstīs sabiedrība sāka atskārst, ka šādi bērni ir, ka nav tikai propagandētā “veselā” sabiedrība. Aizvien no jauna, atkal un atkal ir jāpierāda, cik viņa savā būtībā ir Viņa – gudra un skaista, priecīga, reizēm tieši pretēji – skumja un dusmīga, atjautīga un humora pilna. Tāpat kā visi apkārtējie, viņa alkst tikt uzklausīta, saprasta un pamanīta. Un viņas gudrība – ne vienmēr tā iekļaujas vispārpieņemto normu robežās, drīzāk pat kaut kur ārpus tām…”.

Izstāde ir pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv