⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Rudenī Daugavpilī atkal viesosies populāri latviešu rakstnieki

Rudenī Daugavpilī atkal viesosies populāri latviešu rakstnieki
09.09.2020

Šoruden Daugavpils publiskajās bibliotēkās un izglītības iestādēs atkal notiks tradicionālās lasītāju tikšanās ar latviešu literātiem nu jau sestajā pasākumu ciklā “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī”, kas tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. No oktobra līdz decembrim grāmatmīļus gaida saistošas klātienes sarunas ar Sabīni Košeļevu, Jāni Joņevu un Rvīnu Vardi.

Ilgtermiņa literārā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” sestajā kārtā Latgales Centrālā bibliotēka turpina tradīciju piedāvāt daugavpiliešiem tikšanās ar populāriem latviešu oriģinālliteratūras autoriem. Iespēju risināt saistošus, interaktīvus un radošus dialogus par grāmatām un tajās atspoguļotiem sabiedrībā aktuāliem jautājumiem gaida un novērtē dažādu paaudžu grāmatmīļi, jo dzīvs kontakts starp autoru un lasītāju padara literatūru tuvāku, saprotamāku un pieejamāku. Cikla tikšanās tradicionāli notiek gan Latgales Centrālajā bibliotēkā, gan Daugavpils izglītības iestādēs, tostarp pilsētas mikrorajonos, un tās īpaši novērtē pedagogi un skolu jaunatne. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Līdzšinējo piecu gadu laikā ar projekta atbalstu Daugavpilī ir viesojušies jau vairāk nekā divdesmit populāri latviešu literāti – gan atzīti vecmeistari, gan spilgti jaunie autori, kuru darbus novērtē kā lasītāji, tā literatūras kritiķi.

Šogad daugavpiliešus gaida sarunas ar Latvijas literatūras gada balvai divreiz nominēto rakstnieci Sabīni Košeļevu (“Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts”, “Vientulības ministrija”), 2019. gadā ekranizētā kulta romāna “Jelgava 94” autoru Jāni Joņevu, kurš pērn dāvāja lasītājiem jaunu īsprozas krājumu “Tīģeris”, un ekscentrisko dabas fotogrāfu un rakstnieku Rvīnu Vardi, kura pirmā grāmata “Kas te notiek” viņam atnesa Latvijas Literatūras gada balvu 2020 kategorijā “Spilgtākā debija”.

Visas minēto autoru grāmatas ir pieejamas Latgales Centrālajā bibliotēkā, tādēļ ikviens, kurš vēlēsies tās izlasīt vai pārlasīt pirms literātu ierašanās Daugavpilī, aicināts meklēt attiecīgo izdevumu plauktā vai elektroniskajā katalogā vai arī jautāt bibliotēkā.

Pirmie pasākumi – jau oktobrī! Aicinām sekot aktualitātēm bibliotēkas tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos.

Latgales Centrālās bibliotēkas projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 6. kārtu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas sektora vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv