⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Publisko bibliotēku rītdiena: Intervija ar igauņu dizaineru Miku Lembergu

Publisko bibliotēku rītdiena: Intervija ar igauņu dizaineru Miku Lembergu
17.03.2023

Miks Lembergs (Mikk Sander Lemberg) ir igauņu dizainers, kurš 2021. gadā absolvēja Igaunijas Mākslas akadēmijas Dizaina fakultātes Interaktīvā dizaina programmu ar publiskajām bibliotēkām veltītu maģistra darbu “Veidojot publisko bibliotēku nākotni”. Lai arī pētījums veltīts Igaunijas publiskajām bibliotēkām, problēmsituācija ir līdzīga arī Latvijā. 

Miks Lembergs iepazīstina ar noderīgu literatūru, ieskicējot publisko bibliotēku attīstības salīdzinoši īso vēsturi, gan intervē starptautiskus ekspertus, lai nonāktu pie apkopojuma: kas no publiskajām bibliotēkām tiek sagaidīts, kādas ir to vadošās vērtības un darbības principi. Autors rīkoja radošās darbnīcas, lai noskaidrotu, kādi bibliotēku pakalpojumi tiek sagaidīti Igaunijā. Darbnīcu rezultātā autors izstrādāja koncepciju, kāds ir vēlamais publisko bibliotēku attīstības scenārijs.

Lai uzzinātu vairāk par dizainera motivāciju pievērsties publiskajām bibliotēkām, kā arī vēlamo vīziju, kāda tad ir 21. gadsimta bibliotēka, Latvijas biblioteku portāls aicināja autoru uz sarunu.