⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Piedaloties Zviedrijas vēstniecības pārstāvjiem, bibliotēkā tiks prezentētas divas izstādes

Piedaloties Zviedrijas vēstniecības pārstāvjiem, bibliotēkā tiks prezentētas divas izstādes
18.09.2020

23. septembrī plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā, ieeja no Saules ielas), piedaloties Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijas Republikā ministram-padomniekam Hansam Dāgam, tiks prezentētas divas izstādes – fotoizstāde “Tētis Zviedrijā. Tētis Latvijā” un interaktīva izstāde “Sveicam Pepiju!”. Abas izstādes Daugavpilī tiek piedāvātas ar vēstniecības atbalstu.

Fotoizstāde “Tētis Zviedrijā. Tētis Latvijā” sastāv no divām daļām. Zviedru fotomākslinieks Johans Bēvmans (Johan Bävman) portretējis vīriešus, kuri izmantojuši bērna kopšanas atvaļinājumu vismaz sešus mēnešus. Fotogrāfa mērķis bija izpētīt, kas tieši mudināja šos zviedru tēvus palikt mājās ar bērniem ilgāk nekā to dara vairums tēvu visā pasaulē, kāda bijusi šī pieredze un ko tā ir devusi. Otro izstādes daļu veidojuši latviešu fotogrāfi Anda Krauze un Māris Lazdāns. Tajā skatāmi 25 Latvijas tēvu portreti – Zviedrijas vēstniecības rīkotā konkursa “Tētis Latvijā” uzvarētāji. Katrai fotogrāfijai pievienots arī neliels apraksts, kas atklāj vīrieša skatījumu uz tēva lomu ģimenē un stāsta par viņa centieniem veidot īpašu saikni ar bērniem.

Savukārt interaktīvā izstāde “Sveicam Pepiju!” ir tapusi par godu zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes radītā literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Izstāde ļauj iepazīt Pepijas ceļu pie lasītājiem un uzzināt, kā aizsākās šobrīd pasaulslavenās rakstnieces literārās gaitas. Mazajiem izstādes apmeklētājiem ir pieejams omulīgs rotaļu stūrītis, kur var spēlēt spēles, lasīt grāmatas vai vienkārši atpūsties uz košajiem spilveniem.

Interaktīvā izstāde tiek piedāvāta, īstenojot projektu “Sveicam Pepiju!”, kuru atbalsta Zviedrijas vēstniecība un Zviedru institūts. Vēl viena nozīmīga projekta aktivitāte ir Latgales Centrālās bibliotēkas rīkotais seminārs bibliotekāriem un skolu pedagogiem “Indivīda loma mūsdienu pasaulē: stereotipi un perspektīvas”, kas, piedaloties kompetentiem ekspertiem no Zviedrijas un Latvijas, tiks aizvadīts 23. septembrī pirms izstāžu prezentācijas.

Izstāžu prezentācijas pasākums norisinās Zviedrijas delegācijas vizītes Daugavpilī ietvaros. Zviedrijas delegācija, kuras sastāvā ir pārstāvji no Zviedrijas vēstniecības un Ziemeļu Ministru padomes biroja Rīgā, tiksies ar Daugavpils pilsētas domes pārstāvjiem, apmeklēs Daugavpils Universitāti, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, PIKC DDMV “Saules skola”, kā arī vairākus uzņēmumus.

Izstāžu prezentācija tiek rīkota, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un izstrādāto sanitāro protokolu. Publicitātes vajadzībām prezentācijas laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv