⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Pepija Garzeķe viesojas Jaunbūves bibliotēkā

Pepija Garzeķe viesojas Jaunbūves bibliotēkā
15.06.2021

No 15. jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, Daugavpilī) ir pieejama interaktīva izstāde “Sveicam Pepiju!”. Tā tapusi par godu zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes radītā literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Izstāde tiek piedāvāta ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedru institūta atbalstu.

Grāmata par Pepiju Garzeķi pirmo reizi iznāca tieši pirms 1945. gada Ziemassvētkiem, un pērn šis literārais tēls svinēja savu 75. jubileju. Interaktīvā izstāde “Sveicam Pepiju!” stāsta, cik sarežģīts bija Pepijas ceļš pie lasītājiem un kā pasaulslavenā zviedru rakstniece Astrida Lindgrēne spēra pirmos soļus literatūrā.

Visur, kur ierodas Pepija, uzplaukst jautrība – arī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā. Līdztekus interaktīvajai izstādei bibliotēkā norisinās spēle “Hopsā, heijā! Esmu rotaļīga Pepija!”. Tajā pašiem mazākajiem jātiek galā ar uzdevumiem “Krāsojam kopā ar Pepiju!”, “Skaiti un meklē!”, “Ērmīgo pužļu licējs!”, savukārt skolas vecuma bērniem jāatbild uz mājas “Vistas kāja” bēniņos dzīvojoša spoka jautājumiem par rudmataino meiteni, burtu juceklī jāsameklē desmit vārdi par Pepiju Garzeķi, kā arī Astridas Lindgrēnes grāmatas fragmentā jāizlasa, ko nozīmē vārds “kukaramba”. Sekmīgi izpildot visus uzdevumus, izstādes apmeklētājs saņems saldu pārsteiguma balvu.

Izstāde ir pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Izstāde un spēle tiek piedāvāta pērn aizsāktajā projektā “Sveicam Pepiju!”, kas veltīts literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Tā ietvaros interaktīvā izstāde bija pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā, tika aizvadīta tematisku spēļu akcija, Tēva dienas orientēšanās rallijs, bērnu zīmējumu konkurss, kā arī vairāki semināri. Projekta aktivitātes finansiāli atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv