⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Pārdaugavas bibliotēkā skatāma izstāde “Rainis un fotogrāfija”

Pārdaugavas bibliotēkā skatāma izstāde “Rainis un fotogrāfija”
13.11.2020

No 10. novembra Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā ( Komunālajā ielā 2) skatāma izstāde “Rainis un fotogrāfija”, kuru piedāvā biedrība Tautas fotostudija “Ezerzeme – F”.

Fotoizstāde tapusi projekta “Rainis un fotogrāfija” ietvaros, kuru īstenoja biedrība Tautas fotostudija “Ezerzeme-F” sadarbībā ar Raiņa māju Berķenelē. Projektu finansiāli atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Latvijas meži”. Projektā piedalījās fotogrāfi no visas Latvijas. Pavisam saņemti vairāk nekā 30 darbi, no kuriem 23 nodrukāti uz ūdensizturīgām planšetēm, pievienojot atbilstošas Raiņa dzejoļu rindas. Izstāde sniedz iespēju palūkoties uz Raiņa dzeju no cita skatupunkta.

Projekta autore Ilze Onzule stāsta, ka ideja attēlot Raiņa dzeju fotogrāfijās esot radusies abām ar Raiņa mājas vadītāju Inesi Bērziņu, – un rezultātā tapis šis skaistais projekts. Tā kā fotogrāfijas ir izgatavotas uz ūdensizturīgām planšetēm, tās ir piemērotas izstādīšanai gan telpās, gan ārpusē.

I. Onzule ir priecīga, ka pēc Berķeneles izstāde nākamo mājvietu ir radusi Grīvā, jo šī vieta arī ir saistīta ar Raini. Izstāde ir nosacīti sadalīta 2 daļās  – daļa fotogrāfiju ir izstādītas Pārdaugavas bibliotēkā, kur tās var aplūkot ikviens Daugavpils iedzīvotājs, bet otra daļa – J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolā, kur fotogrāfijas var skatīt skolēni un skolotāji. Pēcāk izstāde dosies tālāk uz Raiņa muzejiem Latvijā un citām ar Raini saistītām vietām.

Izstāde “Rainis un fotogrāfija” būs pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā līdz 28. novembrim. Ieeja – brīva.

Fotomirkļi no izstādes sagatavošanas skatāmi šeit.

Izstāde tiek piedāvāta, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Pārdaugavas bibliotēkas vadītāja
Inese Lutoka
65423339
inese.lutoka@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.pardaugava