⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Palīdzēsim bērniem izzināt brīnumaino grāmatu pasauli!

Palīdzēsim bērniem izzināt brīnumaino grāmatu pasauli!
15.01.2013

2012. gada nogalē ar Valsts Kultūrkapitāla finansiālo atbalstu Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumi tika papildināti ar ļoti interesantām grāmatām bērniem. Īpašu uzmanību piesaista grāmatu dažādība pirmsskolas vecuma bērniem. Tās ir krāšņas bilžu grāmatas, izzinošo grāmatu sērijas ar interaktīviem elementiem („Piespied un ieklausies!”, „Runājošie dzīvnieki”, „Runājošā grāmatiņa”, „Skanīgās pasakas”), kuras atverot var dzirdēt lauku sētas iemītnieku, dažādu meža dzīvnieku balsis. Šajās grāmatās mazos lasītājus uzrunās skaisti attēli, lieli burti un īsi teikumi. Brīnumjaukās grāmatas sērijā „Pirmā lasāmgrāmata” var lasīt vienatnē vai bērni kopā ar vecākiem. Šī lasāmviela palīdzēs attīstīt dažādas bērnu iemaņas un prasmes, kuras viņiem būs nepieciešamas skolā.

Sākumskolas bērnus iepriecinās grāmatu sērija „Aizraujošā bērnu enciklopēdija. Faktu pasaule”, kurā ir daudz aizraujošu faktu par senās pasaules brīnumiem, par mūsdienu celtnēm, par dzīvniekiem, interesantām vietām, dažādiem brīnumiem. Aizraujoša ir grāmatu sērija „Zīmēšanas skola”, tā rosinās zīmēt, gleznot, darboties ar spiedogiem un plastilīnu. „Meiteņu grāmata” pusaudzēm sniegs ieskatu un padomus turpmākai sevis izzināšanai un atklās daudz jauna un nezināma, bet grāmata „Kā pagatavot dāvanas” iemācīs darināt brīnišķīgas dāvanas draugiem, radiem un pat mīļdzīvniekiem.

Bibliotēkās ir saņemtas arī pasakas, latviešu un ārzemju autoru stāsti, dzejoļi un tautasdziesmas. Grāmatu kopā ir arī pazīstamu psihologu grāmatas, kuras adresētas vecākiem par bērnu psiholoģiju un audzināšanu.

Visas mūsu pilsētas bibliotēkas ne tikai nodrošina radošu, atvērtu un uz sabiedrību vērstu vidi gan bērniem, gan vecākiem, bet arī sadarbībā ar pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu darbiniekiem rīko interesantus pasākumus, lai piesaistītu bērnu uzmanību grāmatām.

Cienījamie bērnu vecāki, pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieki un skolotāji! Nežēlojiet savu laiku un nāciet kopā ar bērniem uz bibliotēku, ļaujiet viņiem izvēlēties kādu iepatikušos grāmatu, veltiet laiku sarunām par grāmatām!

Grāmatu popularizējošie pasākumi bērniem bibliotēkās janvārī un februārī

Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja
Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342
e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv