⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Pakalpojumam “3td.lv E-grāmatu bibliotēka” aprit piecu gadu jubileja

Pakalpojumam “3td.lv E-grāmatu bibliotēka” aprit piecu gadu jubileja
10.01.2024

Šī gada 7. janvārī aprit pieci gadi kopš ikvienam “3td E-grāmatu bibliotēkas” vietnē www.3td.lv ir iespēja bez maksas legāli lasīt dažādas tematikas un žanru literatūru latviešu valodā tiešsaistē visā pasaulē.

“3td E-grāmatu bibliotēka” ir pakalpojums, kas reģistrētajiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem piedāvā bez maksas lasīt e-grāmatas (latviešu un latviski tulkoto autoru darbus) tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā. Šo iespēju Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA “Tietoevry Latvia”.

Piecu gadu laikā pakalpojumu izmantojuši jau gandrīz 20 000 lietotāji, kas reģistrējušies šajā vietnē. 2023. gada laikā “3td.lv E-grāmatu bibliotēkai”, kas jau vairākus gadus pielīdzināma lielākajām publiskajām bibliotēkām valstī, pievienojušies 2189 jauni reģistrēti lietotāji, kopējam reģistrēto lasītāju skaitam sasniedzot 19 905. Kopš 3td.lv bibliotēkas atvēršanas 2019. gadā vērojama stabila un noturīga lasītāju interese, ko apliecina šajā periodā lasīšanai paņemto e-grāmatu izsniegums – 155 192 e-grāmatas.

Aicinām ikvienu interesentu izmantot “3td E-grāmatu bibliotēku”! Tās lietošanas noteikumi ir vienkārši un lasītājiem saprotami. Sākotnējai reģistrācijai “3td E-grāmatu bibliotēkā” ir nepieciešami Latgales Centrālās bibliotēkas vai tās filiāļu izsniegtie piekļuves dati e-kataloga lietošanai. Turpmākā reģistrēšanās notiek vietnē www.3td.lv, kur sākumlapas augšējā joslā jāizvēlas iespēja Reģistrēties. Ja piekļuve www.3td.lv neizdodas, lūdzam rakstīt uz info@lcb.lv vai zvanīt pa tālruni 654 26065. Lasītājs vienlaikus lasīšanai var saņemt ne vairāk kā 2 e-grāmatas un ne vairāk kā 18 e-grāmatas mēnesī. Savukārt lasītāju ērtībai ir ieviests jaunums − pēc paredzētā e-grāmatas lasīšanas termiņa beigām turpmāk vienas grāmatas izsniegums vienam lasītājam no esošajām divām reizēm var tikt pagarināts līdz piecām reizēm.


Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv