⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Oktobra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Oktobra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
29.09.2023

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles oktobrī aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apskatīt vairākas  mākslas izstādes.

No 3. oktobra līdz 25. novembrim LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Daugavpils amatiermākslinieces Lilijas Buročkinas gleznu izstāde “Tuvais un tālais”.

Apmeklētājiem tiek piedāvātas eļļas tehnikā gleznotas dabas ainavas, pilsētvides objekti, kā arī sižetiskās kompozīcijas.

No 3.  līdz 31. oktobrim LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas pirmsskolas vecuma bērnu radošo darbu izstāde “Vecvecāku mīļais smaids”.

Oktobra mēneša pirmajā dienā atzīmē Veco ļaužu dienu. Paši mazākie mūsu draugi sarūpēja vecvecākiem mīļus un sirsnīgus pārsteigumus, apliecinot savu mīlestību un cieņu.

Līdz 31. oktobrim LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) skatāma Valijas Plataces fotoizstāde “VIŅŠ: VĪRIETIS.”

Melnbalto fotogrāfiju sēriju veido 18 fotogrāfijas. Foto sērijas tapšanas laikā tika uzrunāti vīrieši, kas ikdienā atļaujas netiekties ielīst skaistuma standarta rāmjos. Foto sērija ir kā apliecinājums tam, ka tieši dažādība sniedz dzīvei patieso garšu. Dažādi vīrieši, katrs citā veidā, iemieso “ārpusstandartizēto skaistumu".

Līdz 26. oktobrim LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma mākslinieces Ineses Minovas personālizstāde “Sekojot savam sapnim”. Aicinām apskatīt eļļas tehnikā veidotas gleznas, kas pārsteidz ar krāsu, maiguma un iekšējas harmonijas sajaukumu!

No 3. oktobra līdz 30. novembrim LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) skatāma Linarda Onzula fotoizstāde “Nepāla eiropieša acīm”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas fotogrāfijas tapušas 2022. gada aprīlī Nepālā – kārtējā autora ceļojumā kalnos.

Līdz 13. oktobrim LCB filiāle Čiekuru bibliotēka (Čiekuru ielā 5-13) aicina uz izstādi “Meistars un mācekļi”, kurā ar mākslas un amatniecības darbiem no dažādiem materiāliem piedalās Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un viņu skolotājs – mākslinieks Valdis Grebežs. Izstāde veidota tā, lai lielākā daļa eksponātu būtu pieejama apmeklētājiem ar nopietniem redzes traucējumiem.

Lai gan Valdis Grebežs ir pieredzējis keramikas amata meistars, viņš strādā arī ar klūgām, koku, gāzbetonu, nemitīgi meklējot un izmēģinot jaunus risinājumus savām radošajām iecerēm. Izstādē “Meistars un mācekļi” Valdi Grebežu pārstāv neparastā tehnikā radītie darbi – dedzinātas koka skulptūras, savukārt Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi piedalās gan ar mākslas konkursa “Priekules Ikars 2022” darbiem, kurus vieno tēma “Balva lidotājam”, gan skolas noslēguma darbiem.

No 17. oktobra līdz 30. novembrim LCB filiālē Gaismas bibliotēkā būs skatāma BJC “Jaunība” brīvā laika kluba “Ruģeļi” pulciņa “Radošuma maģija” rokdarbu izstādi “Rudens motīvi”.

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!