⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Noskaidrots Daugavpils Skaļās lasīšanas čempions

Noskaidrots Daugavpils Skaļās lasīšanas čempions
24.05.2022

20. maijā Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls, kurā spēkiem mērojās astoņi pilsētas skolu posma uzvarētāji. Skaļās lasīšanas čempiona titulu un ceļazīmi uz Valsts finālu izcīnīja Daugavpils Saskaņas pamatskolas 5.a klases skolnieks Raivis Bobičs.

Daugavpils reģionālā fināla dalībnieku spēju rosināt interesi par lasīto un veidot saikni ar klausītāju, kā arī lasīšanas un runas prasmi vērtēja kompetenta žūrija trīs cilvēku sastāvā: LCB vadītājas vietniece un Skaļās lasīšanas sacensības aizsākuma Daugavpilī iniciatore Anna Pakere, filoloģijas doktore, studiju kursu par bērnu un jauniešu literatūru docētāja Rudīte Rinkeviča un Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina.

Šogad čempiona titulu un skatītāju simpātiju balvu izcīnīja Daugavpils Saskaņas pamatskolas 5.a klases skolnieks Raivis Bobičs, kurš skaļi lasīja fragmentu no somu rakstnieka Timo Parvelas grāmatu sērijas “Kepler62” pirmās daļas “Ielūgums”. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Daugavpils Vienības pamatskolas skolnieks Kristers Narbuts un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolniece Beāte Abarasa. Kristers bija izvēlējies Krisa Molda spoku stāstus “Baisais ceļojums”, bet Beāte – Agneses Vanagas “Plastmasas huligāni”. Citu konkursantu lasījumā izskanēja Vika “Sarežģītais zvirbulēns”, Imanta Ziedoņa “Dzeltenā pasaka”, Mika Kerenena “Armando” un Dangoles Kandrotienes “Skapja stāsti”.

24. septembrī Raivis Bobičs pārstāvēs Daugavpili Valsts finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), kur spēkiem mērosies reģionālie uzvarētāji no visas Latvijas. Tiks noskaidrots Latvijas Skaļās lasīšanas čempions, kurš uz gadu kļūs par LNB Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai.

Latgales Centrālā bibliotēka sirsnīgi pateicas visiem dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu un lasītprieka veicināšanu! Turēsim īkšķus par Raivi rudenī!

Latvijā Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība notiek jau piekto gadu, iesaistot tajā 5. klašu skolēnus. Sacensības dalībnieki skaļi lasa iepriekš sagatavotus daiļdarbu fragmentus, sagatavojot trīs minūšu garu uzstāšanos, tostarp īsu ieskatu par grāmatas izvēli un sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras tiks sākts lasījums.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
65421750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka