⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Noskaidroti medijpratības projekta “MediaLab Radio” uzvarētāji

Noskaidroti medijpratības projekta “MediaLab Radio” uzvarētāji
17.02.2021

No 1. līdz 9. februārim norisinājās medijpratības projekta “MediaLab Radio” fināls, kuru organizēja Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un biedrība “New East”. Finālā piedalījās trīs komandas, kas iepriekš tika noteiktas projekta pusfinālā, – Babītes vidusskola, Daugavpils Valsts ģimnāzija, Daugavpils 3. vidusskola.

Fināla uzdevums bija īstenot savu radio pilotprogrammu, kas tika izstrādāta pusfinālā. Komandas cīnijās par balvu – radio aprīkojumu skolai, lai varētu turpināt savu radio darbību arī nākotnē.

Fināla kārtā komandām notika tiešsaistes tikšanās ar ekspertiem, kas sniedza padomus un ieteikumus savu radio raidījumu īstenošanā. Jaunieši tikās ar Latvijas Radio Latgales studijas raidījuma “Pīci breinumi” producenti Daigu Laizāni un raidījuma vadītāju Jāni Pampi, kas dalījās ar pieredzi raidījumu sagatavošanā un radio programmu vadīšanā. Komandas tikās arī ar radio NABA vadītājiem Gati Gavaru un Ventu Feldmani, kuri konsultēja tehniskā nodrošinājuma jomā, lai programma būtu kvalitatīvi sagatavota. Par radio žurnālistikas ētiku, informācijas verificēšanu un medijprātības lomu pastāstīja Baltijas Mediju izcilības centra vadītāja un žurnāliste Gunta Sloga.

Komandu iesniegtās programmas tika vērtētas pēc šādiem kritērijiem: aktualitāte, tēmas izklāsts, formāta aktualitāte, tehniskais izpildījums. Pēc žūrijas kopvērtējuma par uzvarētājiem kļuva Daugavpils Valsts ģimnāzijas komanda: Anete Tamane, Krista Kristiāna Rinča un Dainis Miglāns, ar savu programmu “Sadzirdi gleznu”. Programmas laikā jaunieši veica gleznu apskatu pavisam neparastā veidā. Mākslas darbus iepriekš bija aplūkojuši mūziķi un snieguši savu sajūtu muzikālo interpretāciju. Programma piedāvāja iespēju ikvienam aplūkot gleznas no cita skatu punkta, sadzirdot tās mūzikā.

Fināla dalībnieki ar projektā gūtajiem iespaidiem dalījās Latvijas Radio 4 programmā “Z-paaudze”. Ierakstu iespējams noskatīties šeit.

Īpašs paldies par atbalstu ASV vēstniecībai Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
LCB ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Celitāne
Tālr.: 65422483
e-pasts: diana.celitane@lcb.lv
https://www.facebook.com/InfoUSADaugavpils