⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Noskaidroti medijpratības projekta “MediaLab Radio” finālisti

Noskaidroti medijpratības projekta “MediaLab Radio” finālisti
16.09.2020

8. un 9. septembrī Daugavpilī notika LCB ASV Informācijas centra un biedrības “New East” rīkotais medijpratības projekta “MediaLab Radio” atlases posms. Projekta mērķis ir izglītot jauniešus medijpratības jomā, iemācīt tiem kritiski izvērtēt informāciju un iegūt praktiskas iemaņas mediju satura izveidē.

Projektā  piedalījās vairāk nekā 70 skolēni, studenti un skolotāji no Daugavpils, Krāslavas, Babītes, Dagdas, Rēzeknes un Ludzas. Divu dienu laikā mentori no Latvijas Radio, karjeras attīstības programmas “Start Strong”, Varšavas Universitātes, izglītības organizācijas IREX, kā arī sabiedrisko attiecību speciālisti un eksperti no ASV vēstniecības Latvijā dalījās zināšanās ne tikai lekcijās, bet arī darbnīcas. Noslēgumā jaunieši izveidoja savas radio pilotprogrammas un prezentēja tās. Skolēni prezentēja tādas radio programmas kā mākslas darbu aplūkošana neredzīgiem cilvēkiem, izmantojot mūziku, palīdzība bezpajumtniekiem un nabadzības mazināšana valstī, globālā sasilšana un tās novēršana, palīdzība un padomi jauniešiem, kā pārvarēt psiholoģiskas grūtības.

Fotogrāfijas no projekta pasākumiem skatāmas šeit.

Izvērtējot prezentācijas, finālam tika izvirzītas komandas no trim skolām – Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 3. vidusskolas un Babītes vidusskolas. Šīs komandas turpinās darbu ar žurnālistiem no Latvijas Radio, centīsies īstenot savas idejas praksē un cīnīsies par galveno balvu – aprīkojumu savas skolas radio stacijai.

Paldies projekta atbalstītājiem: ASV vēstniecībai Latvijā, Latvijas Radio, Latvijas Radio Latgales studijai, Baltijas mediju izcilības centram, IREX, Start Strong.

Informāciju sagatavoja:
LCB ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Celitāne
Tālr.: 65422483
e-pasts: diana.celitane@lcb.lv
https://www.facebook.com/InfoUSADaugavpils