⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Mākslinieces Ilzes Griezānes gleznu izstāde „Brīvā gaisā”

12.05.2011

2.februārī plkst.14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atvērta mākslinieces Ilzes Griezānes gleznu izstāde „Brīvā gaisā”.

Līvāniete Ilze Griezāne savus darbus lielākoties glezno brīvā dabā, plenēros, kas tiešā tulkojumā no franču valodas nozīmē brīvā gaisā. Māksliniece atzina, ka gleznojot brīvā dabā apkārt jūtamas gaismas spēles un krāsu mainība. Viena un tā pati vieta, citā diennakts laikā, atkarībā no saules var piesaistīt skatienu un iedvesmot, vai gluži pretēji – atstāt vienaldzīgu.

Ilze Griezāne nopietni gleznošanai pievērsās 2006. gadā,  kad viens no ievērojamākajiem Latgales keramiķiem Evalds Vasiļevskis uzaicināja uz plenēru savās mājās „Akmenīšos”, kas atrodas ļoti gleznainā vietā pie Rāznas ezera. Šajā plenērā arī tika iepazīti tie mākslinieki ar kuriem Ilze Griezāne jūtas vislabāk, nekautrējoties prasot padomu vai vienkārši izrunājoties par dzīvi, un tie ir: māksliniece Agra Ritiņa, Vēsma Ušpele, Vija Stupāne un mākslinieks Jānis Plivda. Kā teica pati māksliniece Ilze Griezāne: „…tie ir mākslinieki no kuriem ļoti daudz mācos un smeļos radošas idejas.”

Pēdējais plenērs norisinājās Preiļos, pagājušā gada oktobra beigās, kad gaisa temperatūra bija tik zema, ka gleznot vajadzēja cimdos, bet kā saka Ilze Griezāne: „…tur ir sava burvība, jo šajā laikā pazūd vasaras „zaļā putra” un rudens milzīgā krāsainība.”

Kopā izstādē ir apskatāmas 30 mākslinieces gleznas, kuras tapušas sekojošos plenēros: „Akmenīšos”, Cesvainē, Preiļos, Mazirbē, Ezerniekos un Bruknā.

Ilze Griezāne ir pirmā no Līvānu māksliniekiem, kas ar savu darbu izstādi aizsāk  Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu ciklu 2011. gadā, kur šogad par godu Līvānu pilsētas 85. gadu jubilejai būs skatāmas tikai Līvānu mākslinieku darbu izstādes un tās izstādes, kas ir saistītas ar Līvāniem.

Tagad šo izstādi varēs apskatīt un novērtēt arī daugavpilieši.

Izstādi būs iespēja apskatīt līdz 3.martam.

 

Informāciju sagatavoja
LMAC kultūras tūrisma organizatore
Inita Šķelta
Kontaktinformācija:
Tālr.: 653 81855
Mob. tālr.: 28603333
E-pasts: lmac@livani.lv