⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka tikās ar Daugavpils mazajiem lasītājiem

Māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka tikās ar Daugavpils mazajiem lasītājiem
01.04.2021

Marta nogalē Latgales Centrālā bibliotēka organizēja tiešsaistes tikšanās ar grāmatu mākslinieci, ilustratori un bērnu grāmatu autori Agiju Staku, kurās piedalījās Daugavpils 12. un 24. pirmsskolas izglītības iestādes bērni un pedagogi. Pasākumi notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtā.

Māksliniece Agija Staka ilustrē grāmatas kopš 1991. gada, kad ar viņas zīmējumiem tapa “Ābece speciālo skolu 1. klasei”. 30 radošās darbības gados ir ilustrētas vairāk nekā 200 grāmatas – gan latviešu un cittautu pasakas un autordarbi, gan pašas sarakstītās un ilustrētās pasakas “Āpsēns Pēcis negrib mazgāties” un “Āpsēna piedzīvojums”.

Šo grāmatu krāšņajās lappusēs rodami lidojoši ezeri un burvju dzirnaviņas, var sastapt lapsu Bārtas tautastērpā, stūrgalvīgo vilcēnu, zaķu ģimeni un citus varoņus, turpat var izstaigāt slepenas pazemes ejas, aizceļot uz Āfriku pie milzu ķirzakām un degunradžiem. Autores ilustrētās un sarakstītās grāmatas plašā klāstā pieejamas lasītājiem Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs.

Tikšanās laikā pirmizrādi piedzīvoja Agijas Stakas veidota videofilmiņa par to, kā top ilustrācijas un  cik ilgs laiks nepieciešams to veidošanai. Tika demonstrētas dažādas ilustrēšanas tehnikas, krāsu izvēle, ēnas un gaismas saspēle, varoņu emociju nianses. Sarunā ar bērniem autore aicināja pievērst uzmanību zīmējumu smalkajām detaļām: ūdens pilienam Zaķīšu pirtiņā, Miega pelēna asariņai, Sala aukstuma zizlim u. c.

Agija Staka atzīst, ka vispatīkamākais mākslinieces darbā ir gandarījums un cilvēku novērtējums. Novēlam, lai izdodas īstenot jaunas ieceres!

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka