⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Maija mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Maija mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
28.04.2023

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes.

Līdz 26. maijam LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu iela 40) skatāmas divas izstādes Jūlijas Šakeles izšūto gleznu izstāde “Maigums” un Allas Udaļcovas radošo darbu izstāde “Mirdz un priecē”. Izstādē “Maigums” apmeklētājiem tiek piedāvātas krustdūriena tehnikā izšūtas gleznas ar dažādu tematisko ievirzi – daba, cilvēks, ziedu kompozīcijas. Gleznas pārsteidz ar krāsu gammu un smalkumu, un to izšūšanas process prasa pacietību un rūpību. Izstādē “Mirdz un priecē” skatītāju vērtējumam tiek piedāvātas pērlīšu vai dimanta tehnikā izšūtas gleznas, kuru galvenās tēmas ir daba, dzīvnieki un ziedi. Kaut gan tā ir pirmā rokdarbnieces izstāde, viņai netrūkst ne izdomas, ne iedvesmas.

No 3. maija līdz 30. jūnijam LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska iela 16) un LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālā iela 2) skatāma biedrības “Stāstnīca” fotoizstāde “18. novembra iela”. Šī ir garākā Daugavpils iela, kurā izteikti atklājas pilsētas daudzveidība. Lai atklātu šos kontrastus, biedrība “Stāstnīca” ar Daugavpils pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu īstenoja foto projektu “18. novembra iela”. Kopumā foto projektā tika iesaistīti 29 autori no visas Latvijas, tostarp arī Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas foto pulciņa dalībnieki. Fotogrāfi izvēlējās konkrētu 18. novembra ielas posmu, kuru pētīja un, iesaistot iedzīvotājus, tvēra pilsētas noskaņas fotomirkļos.

LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra iela 161, 2. stāvs) skatāmas divas izstādes:

  • No 16. maija līdz 22. jūnijam skatāma Daugavpils mākslinieka Pjotra Lavrenova personālizstāde “Romantiskais reālisms klusās dabas un ainavu darbos”. Ekspozīciju veido darbi guaša glezniecības tehnikā, kas ļauj radīt īpaši daudzslāņainus un dinamiskus krāsu klājumus un kompozīcijas. Pjotra Lavrenova darbi vairākkārt ar lieliem panākumiem tika izstādīti Daugavpils pilsētas domē, Latgales Centrālajā bibliotēkā, Baltkrievu kultūras centrā un šoreiz gleznu izstāde būs pieejama apskatei Jaunbūves apkaimes iedzīvotājiem.
  • No 16. maija līdz 3. jūnijam skatāma Daugavpils valstspilsētas 1.-12. klašu skolēnu vizuālās mākslas konkursa “Krāsainās paletes noslēpumi” un 4.-9. klašu skolēnu dizaina un tehnoloģiju konkursa “Laimes rats” radošo darbu izstāde. 18. maijā plkst. 16.00 skolēni un viņu vecāki, pedagogi un bibliotēkas apmeklētāji tiek laipni aicināti piedalīties izstādes atklāšanas pasākumā! 

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Kristīne Kokina
654 76345
vita.verdina@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv