⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Leldes Kundziņas gleznu izstāde “Flora”

Leldes Kundziņas gleznu izstāde “Flora”
02.09.2022

20. septembrī plkst. 16.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Leldes Kundziņas personālizstāde “Flora”. Ekspozīciju veido eļļas tehnikā gleznoti ziedi un ziedu kompozīcijas.

Lelde Kundziņa ir dzimusi Liepājā, bet jau kādu laiku par mājām sauc Daugavpili. Absolvējot Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”, iegūta tekstilmākslinieka kvalifikācija. Studijas turpinājusi Baltijas Krievu institūtā, vides un interjera dizaina specialitātē. Šobrīd strādā par mākslas pedagogu PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Bērnu mākslas skolā.

Kopš 2015. gada Lelde ir Daugavpils mākslinieku apvienības biedre un aktīvi darbojas mākslas galerijā “Baltais zirgs”. Māksliniece aizvadījusi septiņas personālizstādes, kā arī piedalījusies vairākās grupu izstādēs un plenēros.

Lelde Kundziņa mīl gleznot ziedus, savā izstādē “Flora” viņa aicina atgriezties vasarā un izbaudīt ziedu plaukumu. Lelde uzsver: “Uzmanīgi vērojot ar savam acīm dabas skatus, māksliniekam atveras fantastiska krāsu palete. Smalkas krāsu nianses, kas uzvanda emocijas, kurām ikdienā mēs varam paiet garām un pieņemt kā pašsaprotamas. Mākslinieka uzdevums ir dalīties emocijās ar pasauli caur krāsu triepieniem uz audekla, nodot dabas skaistuma dziļāko būtību.”

Leldes Kundziņas gleznu izstāde skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā no 1. līdz 30. septembrim.

Izstādes atklāšanas pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv