⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

LCB atklās fotostudijas “Ezerzeme-F” izstādi “Paaudze SUDRABS”

LCB atklās fotostudijas “Ezerzeme-F” izstādi “Paaudze SUDRABS”
27.09.2023

Trešdien, 4. oktobrī, plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F” izstāde “Paaudze SUDRABS”.

Izstādē aplūkojamas Diānas Jakimčukas, Ineses Minovas, Linarda Onzula, Anatolija Kivrina, Svetlanas Pokules, Viktora Savčenko, Ivara Soikāna un Ņinas Škļaras fotogrāfijas, kopumā 34 darbi, kuros autori fiksējuši vecāka gadu gājuma cilvēku dzīves mirkļus dažādās pasaules valstīs – Marokā, Šrilankā, Nepālā, Latvijā…

Arī 90 gadu vecumā var aizrautīgi smieties un priecāties par dzīvi, arī pēc 80 gadiem var spēlēt mūziku un nodarboties ar citām ikdienā ierastām lietām, ko arī apliecina fotogrāfijas.

“Vecāka gadu gājuma cilvēki ir kā “zemes sāls”, viņos ir arī iepriekšējo paaudžu pieredze… – to visu savos darbos ir centušies parādīt fotogrāfiju autori,” norāda fotokluba vadītāja Svetlana Pokule.

Šī nav pirmā reize, kad fotostudijas “Ezerzeme-F” dalībnieki piedāvā skatītāju uzmanībai savus darbus Latgales Centrālajā bibliotēkā. Iepriekš vietējā “gaismas pilī” bijušas skatāmas  izstādes: “Zils”, “Zaļš”, “Sarkans”, “Melns un balts”.

Fotostudija “Ezerzeme-F” tika dibināta 1980. gadā, šobrīd tajā radoši darbojas 15 dalībnieki. Fotogrāfi pilnveido savas prasmes: savstarpēji komunicē, dalās pieredzē, kā arī piedalās izstādēs, plenēros un dažādos konkursos. Fotostudijas dalībnieki aktīvi sadarbojas ar fotogrāfiem no dažādām pilsētām Latvijā un ārvalstīs. Fotostudijas autoru darbi ir saņēmuši arī augstus novērtējumus starptautiskās izstādēs. “Ezerzeme-F” dalībnieki strādā dažādos žanros, pievēršot sabiedrības uzmanību gan portretu mākslai, gan dabas ainavām. Paši fotogrāfi atzīst, ka galvenā darba vērtība ir radošā aktivitāte un ideju daudzveidība, kas izpaužas kopīgā projektā.

Fotoizstāde “Paaudze SUDRABS” Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā būs skatāma līdz 30. novembrim.
Izstādes atklāšanā tiks filmēts/fotografēts.

 

Latgales Centrālās bibliotēkas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
65476345
www.facebook.com/lcb.lv