⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latviešu oriģinālliteratūra bezmaksas e-grāmatu bibliotēkā

Latviešu oriģinālliteratūra bezmaksas e-grāmatu bibliotēkā
08.01.2019

No 2019. gada 6. janvāra pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem visā Latvijā, tostarp arī Daugavpilī, tiek piedāvāts jauns pakalpojums “3td e-GRĀMATU bibliotēka”, kas sniedz iespēju bez maksas lasīt latviešu autoru e-grāmatas tiešsaistē savā mobilajā ierīcē vai datorā. Šobrīd lasīšanai tiek piedāvāti vairāk nekā simt apgāda “Zvaigzne ABC” izdevumi – latviešu literatūras klasika un atzinību iemantojuši mūsdienu autoru darbi. Daugavpilī pakalpojums ir pieejams Latgales Centrālās bibliotēkas un filiāļu reģistrētiem lietotājiem.

Pakalpojumu “3td e-GRĀMATU bibliotēka” sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs un SIA “Tieto Latvija”. Tā ir iespēja tīmekļa vietnē www.3td.lv bez maksas lasīt e-grāmatas tiešsaistē, izmantojot savu mobilo ierīci (tālruni, planšetdatoru) vai datoru. Pakalpojums ir pieejams TIKAI reģistrētiem pašvaldību publisko bibliotēku lietotājiem, kuriem ir izveidots lietotāja konts bibliotēkas elektroniskā kataloga izmantošanai (bibliotēkā izsniegts lietotājvārds un parole). Ja lietotājam nav izveidots konts vai piekļuves dati ir nozaudēti, ir jāvēršas bibliotēkā to saņemšanai vai atjaunošanai.

Šobrīd vietnē “3td e-GRĀMATU bibliotēka” lasītājiem tiek piedāvāti vairāk nekā simt apgāda “Zvaigzne ABC” izdevumi, no kuriem lielākā daļa ir daiļliteratūras darbi. Starp tiem ir gan latviešu literatūras klasika (Apsīšu Jēkabs, Jānis Ezeriņš u.c.), gan mūsdienu autoru darbi, kuri iemantojuši lasītāju atzinību, tai skaitā Vladimira Kaijaka “Enijas bize”, “Zem Marsa debesīm”, “Nārbuļu dēli” un “Mantinieki”, kas ir pamatā populārajam televīzijas seriālam “Likteņa līdumnieki”, tāpat kinorežisora Aivara Freimaņa “Katls”, Ingunas Baueres biogrāfiskie romāni, latviešu fantāzijas un detektīvžanra sacerējumi.

Katras e-grāmatas lasīšanai paredzētais termiņš ir divas nedēļas, pēc tam grāmata lasītājam vairs nav pieejama. Katru grāmatu var izņemt lasīšanai tikai vienu reizi, tādēļ, pirms spiest pogu “lasīt”, ieteicams iepazīties ar grāmatas ieskatu, lai izlemtu, vai tiešām gribat lasīt attiecīgo izdevumu un vai vēlaties sākt tieši tagad. Jāņem vērā, ka vienlaikus lasītājs var saņemt lasīšanai ne vairāk kā divas e-grāmatas. Tāpat jāatceras, ka e-grāmatu lasīšana nebūs pieejama, ja lasītājs ir parādnieks savā bibliotēkā un nav savlaicīgi atdevis visas uz mājām paņemtās grāmatas.

Pirms pakalpojuma “3td e-GRĀMATU bibliotēka” lietošanas uzsākšanas interesenti aicināti rūpīgi iepazīties ar tā lietošanas noteikumiem un informāciju par reģistrāciju. Neskaidrību gadījumā sazinieties ar savu bibliotēku.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv