⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks tikšanās ar aktrisi Zandu Mankopu

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks tikšanās ar aktrisi Zandu Mankopu
12.03.2024

Ceturtdien, 21. martā, plkst. 14.00 Starptautiskās Teātra dienas ietvaros Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks tikšanās ar Daugavpils teātra aktrisi Zandu Mankopu.

Tikšanās gaitā klātesošie varēs uzzināt, ko nozīmē būt aktrisei, kādām īpašībām ir jāpiemīt, lai spēlētu izrādēs (iestudējumos) un kāda ir aktiera profesijas specifika. Pasākuma gaitā aktrise lasīs arī ievērojamu dzejnieku dzejoļus.

Zanda Mankopa ir rīdziniece, bet pēdējos desmit gadus viņas dzīvesvieta ir Daugavpils. Aktrise ir beigusi Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu Saules skola programmā “Teātra māksla”. Skatītājiem Zanda pazīstama pēc seriāla “Rūgtās izvēles”, kur tēloja Ditu Vilciņu. 2017. gadā ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu “Gada jaunais skatuves mākslinieks”. Daugavpils teātrī aktrise spēlējusi izrādēs “Kaija”, “Garās brīvdienas”, “Kunga cirtēji”, “Purva bridējs”, “Iemīlējās Muļķis Muļķītē”, kā arī bērnu izrādēs “Raganiņa” un “Spreideits”. Zanda filmējusies arī kriminālkomēdijas žanra televīzijas seriālā “Fati”.

Teātra kritiķis Atis Rozentāls izrādes „Iemīlējās muļķis muļķītē” recenzijā atzīmējis: „Jaunā aktrise Zanda Mankopa, kura pagājušajā sezonā debitēja izrādē „Bīstamais pagrieziens”, paveic sarežģītu uzdevumu, turklāt spēj pārliecināt par savas varones jūtu patiesumu”.

Starptautiskā Teātra diena tiek atzīmēta 27.martā. Starptautiski svinamo dienu kalendārā tā tika iekļauta 1961.gadā pēc UNESCO Starptautiskā teātra institūta iniciatīvas. Ik gadu marta nogalē par godu šai dienai visā pasaulē aizrit dažādi lokāla, nacionāla un starptautiska mēroga pasākumi – koncerti, uzvedumi, tikšanās un sarunas, radošas darbnīcas, gājieni, izstādes un skatuves mākslas balvu pasniegšanas ceremonijas.

Pasākumā tiks filmēts/ fotografēts

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
654 26422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv