⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālajā bibliotēkā notiks bezmaksas medijpratības kursi Daugavpils iedzīvotājiem Prasmju laboratorija > Mediji

Bibliotēkas telpa ar grāmatu plauktiem, galdiem, datoriem tālu fonā un uzrakstu ASV Informācijas centrs Daugavpils
01.12.2023

Aicinām Daugavpils aktīvos kopienu pārstāvjus (no kultūras namiem, iniciatīvas grupām, bibliotēkām u.c.) vecumā no 55 gadiem piedalīties 8 lekcijās un darbnīcās par medijpratību un digitālo prasmju attīstību projekta Prasmju laboratorija > Mediji ietvaros.

Programmas mērķis ir attīstīt digitālās un profesionālās prasmes, kas nepieciešamas, lai efektīvi strādātu ar mūsdienu mediju rīkiem, kā arī analizētu un kritiski uztvertu mediju un sociālo tīklu informāciju. Programmas galvenais mērķis ir uzlabot medijpratību un profesionālās prasmes, kas palīdzēs efektīvāk orientēties plašajā informācijas plūsmā, atpazīt dezinformāciju, propagandu un manipulācijas, kā rezultātā efektīvāk mijiedarboties gan savā kopienā, gan ārpus tās.

Lekciju un nodarbību tēmas aptver dažādus medijpratības aspektus. Dalībnieki uzzinās, kā analizēt dažādus informācijas avotus, apgūs rīkus, lai atšifrētu vizuālās un teksta manipulācijas, uzzinās, ko ir svarīgi ņemt vērā, lasot ziņas, kā darbojas reklāma un sociālie tīkli. Papildus izglītojošiem materiāliem par medijpratību, lai attīstītu dalībnieku profesionālās prasmes, tiks sniegtas apmācības par digitālajiem rīkiem, kas var palīdzēt gan pārbaudīt informāciju, gan rakstīt/tulkot tekstu, gan ātri izveidot plakātu kopienu pasākumam, gan meklēt atbilstošu informāciju.
Nepalaidiet garām iespēju piedalīties programmā Prasmju laboratorija > Mediji un attīstīt mūsdienu pasaulē nepieciešamās prasmes!

Visas nodarbības un lekcijas programmā Prasmju laboratorija > Mediji notiks krievu valodā.
Nodarbības notiks klātienē Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā Daugavpilī (Rīgas iela 22a, Daugavpils, LV-5401).

Apmācības programma Prasmju laboratorija > Mediji ir bez maksas.
Nodarbības notiks otrdienās, sākot no 05.12.2023. no plkst. 15:00 līdz 17:00.

Nodarbību datumi: 5.12.23 / 12.12.23/ 19.12.23/ 9.01.24/ 16.01.24/ 30.01.24/ 06.02.24 /13.02.24.

Rīkotāji:
Programmu Prasmju laboratorija > Mediji organizē NVO New East ar Baltijas Mediju izcilības centra atbalstu projekta Noturīgā Baltija ietvaros ar Google finansiālu atbalstu, kā arī sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku un ASV Informācijas centru Daugavpilī.

Reģistrācija ir obligāta, jo vietu skaits programmā ir ierobežots.

Reģistrācija: https://ej.uz/media_laboratorija vai zvanot projekta koordinatoram
Pāvels Pancerko
+371 20044090
pavels@neweasteurope.com