⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālajā bibliotēkā būs skatāma Komiksu izstāde “Meža stāsti”

Latgales Centrālajā bibliotēkā būs skatāma Komiksu izstāde “Meža stāsti”
27.06.2023

No 4.jūlija līdz 29.jūlijam Latgales Centrālajā bibliotēkā, Daiļliteratūras un literatūrzinātnes sektorā (Rīgas ielā 22a) būs skatāma Gētes institūta Rīgā Komiksu izstāde “Meža stāsti”.

Mežs kā dažkārt atbaidoša un vienlaikus brīnumskaista vieta, kur pazaudēties un atkal atrast sevi, kur apjaust savu spēku un tikt vaļā no smaguma; meža iemītnieki, kas iesaistīti neticamos un amizantos notikumos, ko drīzāk varētu piedzīvot cilvēki; dabas procesi, piemēram, acīm neredzamās pārvērtības mežā un augu savstarpējā komunikācija – to visu iespējams redzēt un piedzīvot komiksu izstādē "Meža stāsti".

Visi izstādē redzamie komiksi radīti 2022. gada maijā radošajā darbnīcā "Meža stāsti", kuru vadīja vācu komiksu mākslinieks Mihels Eselbrige un organizēja Gētes institūts Rīgā un komiksu žurnāls "kuš!".

Izstādē aplūkojamos darbus radījuši mākslinieki: Mihels Eselbrige, Alberta Ziemele, AmandaJ-Art, Anna Vaivare, Jurjis Tatarkins, Krista Bitmete, Lote Vilma Vītiņa, Magdalena Kaszuba, Mārtiņš Zutis, Noorie Fisher, Rebeka Lukošus, Richard Thompson, Rūta Kygaitė, Sabīne Moore, Stas Bashilov un Zlata Novikova. Komisku izstāde "Meža stāsti" notiek projektā "World Wild Wald".

Mihels Eselbrige dzimis 1990. gadā Bīlefeldē, studējis vizuālo komunikāciju Kaseles Mākslas augstskolā, ir viens no “Institute for Contemporary Cartooning” dibinātājiem un kolektīva “FanArt” dalībnieks. Viņa komiksi ir publicēti starptautiskās antoloģijās kā “Orang, Kuti Kuti” un “kuš!”, kā arī platformā “vice.com”. 2018. gadā apgāds “Rotopol” izdeva M. Eselbriges pirmo grāmatu “Langfinger & Wackelzahn”. Svarīgu lomu šajā stāstā par pieaugšanu spēlē arī mežs.

“kuš!” ir Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus aptverošs komiksu žurnāls, kas tiek izdots Rīgā jau kopš 2007. gada. “kuš!” mērķis ir attīstīt komiksu kultūru Latvijā un popularizēt Latvijas komiksus un Latvijas komiksu māksliniekus ārzemēs. “kuš!” ir arī platforma meistarklašu, izstāžu, komiksu lasījumu un citu ar komiksiem saistītu pasākumu rīkošanai.

No 4.jūlija līdz 15.jūlijam izstāde būs pieejama tikai grupu apmeklējumiem, iepriekš piesakoties pa tālr. 65476345.

Izstāde digitālajā formātā: Meža stāsti – Baltijas, Ukrainas un Krievijas jauno mākslinieku komiksi – Goethe-Institut Latvija

Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību nodaļa
65476345