⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālā bibliotēka saņēmusi vērtīgo grāmatu iepirkuma izdevumus

Latgales Centrālā bibliotēka saņēmusi vērtīgo grāmatu iepirkuma izdevumus
13.12.2021

Gluži kā 2020. gadā, arī šogad pēc Kultūras ministrijas izstrādātā rīcības plāna tika īstenots projekts “Vērtīgo grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām”, kura mērķis ir atbalstīt gan krīzes skarto grāmatniecības nozari, gan kvalitatīvi papildināt Latvijas publisko bibliotēku krājumus ar augstvērtīgiem pēdējo gadu izdevumiem.

Vērtīgo grāmatu iepirkuma programmu publiskajām bibliotēkām īstenoja Latvijas Nacionālā bibliotēka, kura sadarbībā ar bibliotēku, literatūras un grāmatizdevēju jomas ekspertiem sagatavoja iepērkamo grāmatu sarakstu. Tajā tika iekļauta 601 grāmata no 47 izdevējiem – kopumā 215 857 eksemplāri. No iepirkuma sarakstā iekļautajām grāmatām 69% ir oriģinālliteratūra, bet pārējie – tulkojumi.

Pateicoties šim projektam, Latgales Centrālā bibliotēka saņēmusi 280 grāmatu eksemplārus (135 nosaukumi) 2714 eiro vērtībā. Grāmatu klāstā ir latviešu oriģinālliteratūra, tostarp arī nozīmīga nozaru literatūra, kā arī augstvērtīgi, kultūrvēsturiski nozīmīgi daiļliteratūras un nozaru literatūras tulkojumi un bērnu literatūra.

Vērtīgo grāmatu iepirkumā iegūtie izdevumi ir sadalīti starp Daugavpils publiskajām bibliotēkām un jau ir pieejami lasītājiem. Ar pilnu grāmatu sarakstu var iepazīties šeit.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Komplektēšanas un apstrādes nodaļas vadītāja
Tatjana Hodokova
654 76342
tatjana.hodokova@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv