⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālā bibliotēka rīko tiešsaistes darbnīcu bibliotekāriem

Latgales Centrālā bibliotēka rīko tiešsaistes darbnīcu bibliotekāriem
25.02.2021

PAPILDINĀTS 03.03.2021. PLKST. 12.24: Pieteikšanās darbnīcai ir noslēgusies, jo sasniegts maksimālais dalībnieku skaits. Visiem reģistrētajiem dalībniekiem tuvākajā laikā tiks nosūtīta informācija par pieslēgšanos.

2021. gada 10. martā plkst. 10.00 Latgales Centrālā bibliotēka piedāvās tiešsaistes darbnīcu bibliotekāriem “Nediskriminējoša darba kultūra un vide”. To vadīs Iluta Lāce, biedrības “Centrs MARTA” vadītāja, aicinot domāt un runāt par dzimumu stereotipiem, to ietekmi uz profesionālu rīcību kā darbā ar klientiem, tā arī savstarpējās attiecībās ar kolēģiem. Pasākums norisināsies projektā “Sveicam Pepiju!” ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedrijas institūta atbalstu.

Darbnīcas gaitā tiks apskatīti vēsturiski veidojušies dzimumu stereotipi, to ietekme uz cilvēku priekšstatiem, vērtībām un uzvedību. Dalībnieki tiks aicināti izvērtēt, cik būtiski ir apzināties stereotipus, ieraudzīt to ietekmi un rīkoties profesionāli. Tiks pārrunātas situācijas, kurās vērojama dzimumstereotipiska rīcība attiecībās gan ar klientiem, gan kolektīva iekšienē. Noslēgumā kopīgi centīsimies ieraudzīt profesionālos un personiskos ieguvumus, veidojot dzimumneitrālu un atbalstošu darba kultūru un vidi. Pasākums ir paredzēts bibliotekāriem, tomēr jo īpaši noderīgs tas būs bibliotēku darbiniekiem, kuri strādā ar personālu un ir iesaistīti darba vides veidošanā.

Darbnīca tiek piedāvāta pērn aizsāktajā projektā “Sveicam Pepiju!”, kas veltīts literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Tā ietvaros tika organizēta ceļojoša interaktīvā izstāde, tematisku spēļu akcija, Tēva dienas orientēšanās rallijs, bērnu zīmējumu konkurss, kā arī seminārs skolu pedagogiem un bibliotekāriem par dzimumu līdztiesību. Arī darbnīca bibliotekāriem popularizē Pepijas iemiesotās vērtības – vienlīdzīgas iespējas un nediskriminējošu attieksmi pret citiem. Projektu finansiāli atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts.

Darbnīca norisināsies š. g. 10. martā tiešsaistē, Zoom platformā, sākums plkst. 10.00. Pieteikties iespējams, aizpildot reģistrācijas anketu. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 7. marta plkst. 23.59, vietu skaits ir ierobežots. Norises programma – šeit.

Lai piedalītos un aktīvi līdzdarbotos, nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu, tīmekļa kamera, mikrofons un skandas vai austiņas. Dalība – bezmaksas.

Darbnīcas publicitātes vajadzībām tās laikā var tikt veikti ekrānuzņēmumi.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
29195748
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv