⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Osvaldu Zebri

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Osvaldu Zebri
09.05.2022

Ceturtdien, 12. maijā, plkst. 13.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) notiks tikšanās ar rakstnieku un žurnālistu Osvaldu Zebri. Interesenti tiek aicināti uz sarunu par autora sarakstītajiem daiļdarbiem. Rakstnieka viesošanos Daugavpilī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds Latgales Centrālās bibliotēkas projektā “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā.

2010. gadā autors debitēja prozā ar stāstu krājumu “Brīvība tīklos”, kas godalgots ar Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Spilgtākā debija”. Savukārt 2013. gadā klajā nāca romāns “Koka nama ļaudis”, kam sekoja arī citas grāmatas: “Gaiļu kalna ēnā” (Eiropas Savienības Literatūras balva), stāstu krājums “Šaubas” u. c.

2019. gadā iznāca romāns jauniešiem “Māra”, kas vēsta par drosmes izšķirošo nozīmi jauna cilvēka pieaugšanā. Par daiļdarba tapšanu autors atklāj – “rakstot scenāriju, likās, ka neko nezinu par šodienas jaunajiem cilvēkiem. Tāpēc es neuzkrītoši tramvajā virzījos tuvāk attiecīgā vecuma cilvēkiem un klausījos, kā viņi runā”. 2020. gadā romāns “Māra” tika iekļauts Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” kolekcijas vecumgrupā 15+.

2022. gadā grāmatu sērijā “Es esmu…” izdots jaunākais Osvalda Zebra romāns “Mežakaija” par latviešu prozaiķi, dzejnieku un mākslinieku Gunaru Janovski. Autora prozu raksturo poētiska, metaforiska izteiksme un psiholoģiski smalki izstrādāts vēstījums.

Autora sarakstītās grāmatas pieejamas lasītājiem Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka