⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu
15.04.2021

21. aprīlī plkst. 15.00 Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu par romānu “Jelgava 94” un stāstu krājumu “Tīģeris”. Sarunas tiešraide būs skatāma bibliotēkas Facebook lapā. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 6. kārtā.

Jānis Joņevs ir dzimis un uzaudzis Jelgavā. Vēlāk studējis Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijā, kur iegūts bakalaura un maģistra grāds. No 2002. gada publicē grāmatu recenzijas izdevumos “Literatūra un Māksla Latvijā”, “Neatkarīgā Rīta Avīze” u. c. Darbojies arī dramaturģijā, veicis cittautu autoru darbu tulkojumus no franču valodas. J. Joņeva debijas romāns “Jelgava 94” nāca klajā 2013. gadā, gūstot plašu lasītāju un kritiķu atzinību un saņemot arī vairākas balvas, savukārt 2020. gadā pie lasītājiem devās stāstu krājums “Tīģeris”.

Romāns “Jelgava 94 ” saviļņoja lielu daļu Latvijas sabiedrības. Tas ir stāsts par metālistu subkultūrai piederošu jauniešu kompāniju Jelgavā un viņu gaitām pērnā gadsimta 90. gados. Jāņa Joņeva romāns saņēmis vairākus apbalvojumus un tulkots vairāk nekā desmit valodās. 2019. gadā grāmata tika ekranizēta režisora Jāņa Ābeles filmā ar tādu pašu nosaukumu.

Stāstu krājums “Tīģeris” ir vairāku gadu garumā tapušu stāstu izlase, kurā ir saskatāmas postmodernisma iezīmes. Krājums ir nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā “Labākais prozas darbs”. Pats autors par savu krājumu saka: “Tie ir dažādi stāsti, kuru vadmotīvs ir cilvēku sapņi un vēlmes, kas piepildās kaut kādā negaidītā veidā.” (Pusnakts šovs septiņos ar Jāni Skuteli, 03.04.2020.)

Romāns “Jelgava 94” un stāstu krājums “Tīģeris” ir pieejami lasītājiem Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv