⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieci Sabīni Košeļevu

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieci Sabīni Košeļevu
19.02.2021

26. februārī plkst. 15.00 Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieci Sabīni Košeļevu par romānu “Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” un stāstu krājumu “Vientulības ministrija”. Sarunas tiešraide būs skatāma bibliotēkas Facebook lapā. Pasākums tiek piedāvāts literāro tikšanās ciklā ar populāriem latviešu rakstniekiem, kuru Latgales Centrālā bibliotēka rīko Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 6. kārtā.

Rakstniece Sabīne Košeļeva ir dzimusi Liepājā, studējusi žurnālistiku Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, ieguvusi maģistra grādu Rakstniecības studijās Liepājas Universitātē. Kopš 2011. gada piedalās prozas lasījumos. Latviešu literatūrā ienāca 2015. gadā ar romānu “Rīga-Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts”, kas saņēma Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” speciālbalvu un nomināciju Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija”. Romāns izpelnījās arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015” dalībnieku atzinību vecumposmā 15+.

Romānā “Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” ir stāsts par īstu, lielu, bet diemžēl neiespējamu mīlestību. Vilciens Rīga–Maskava, kurā regulāri kāpj varone, lai apciemotu savu iemīļoto, kļūst par lielizmēra metaforu saprašanās meklējumiem pāri visiem tiem šķēršļiem, ko vien var uzlikt sabiedrības aizspriedumi, nacionālie stereotipi un savstarpējas vēsturiskas apvainošanās smagums.

Stāstu krājumā “Vientulības ministrija” apkopoti 10 stāsti par vientulību un atsvešinātību, kuri atspoguļo cilvēka redzējumu uz mūsdienu sabiedrību. Autore izceļ cilvēku savstarpējo attiecību problemātiku un eksistenciālo trauslumu.

Sabīnes Košeļevas romāns “Rīga–Maskava. 21. gadsimta mīlasstāsts” un stāstu krājums “Vientulības ministrija” ir pieejami lasītājiem Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv