⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz digitālās mājturības nodarbībām

Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz digitālās mājturības nodarbībām
24.02.2020

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs izsludina pieteikšanos bezmaksas digitālās mājturības nodarbībām. Nodarbības paredzētas interesentiem no 12 gadu vecuma, kuri vēlas attīstīt radošumu un apgūt jaunas, aktuālas prasmes.

Digitālās mājturības nodarbības ļauj iepazīt dizaina tapšanas procesu no idejas līdz gatavam, taustāmam rezultātam. Astoņu nodarbību ciklā dalībniekiem būs iespēja apgūt datordizaina pamatus, strādājot ar grafisko datorprogrammu CorelDRAW, termopresi un ploterēšanas iekārtu. Mācību laikā dalībnieki patstāvīgi izgatavos personalizētu grāmatzīmi un izstrādās oriģinālu attēla dizainu, ar kuru apdrukāt t-kreklu, maisiņu vai kādu citu kokvilnas auduma izstrādājumu.

Digitālās mājturības nodarbības notiks otrdienu un piektdienu pēcpusdienās. Pieteikšanās pa tālruni 654 49090, rakstot uz e-pastu aiga.vihmane@lcb.lv, vai klātienē Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā, Rīgas ielā 22a, 1. stāvā (ieeja no Ģimnāzijas ielas). Mācību grupas tiks komplektētas, ņemot vērā dalībnieku vecumu. Minimālais vecums – 12 gadi.

Digitālās mājturības nodarbībās izmantojamās iekārtas tika iegādātas par Daugavpils pilsētas domes dāvinātajiem līdzekļiem, kurus pašvaldība izcīnīja 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā kā ģimenēm draudzīgākā Latvijas pašvaldība republikas pilsētu grupā.

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā arī citas bezmaksas nodarbības tādās aktuālās jomās kā robotika un 3D modelēšana, kā arī datorpratības pamatu apguves kursu senioriem. Sīkākas ziņas par centra pakalpojumiem bibliotēkas tīmekļa vietnē.

Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs tika izveidots Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta ietvaros ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu un Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējumu. Centrs apmeklētājiem atvērts kopš 2019. gada 26. februāra. Digitālās mājturības nodarbības kā jauns bezmaksas pakalpojums ir centra dāvana pilsētniekiem tā izveides pirmajā gadadienā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Ģimenes digitālo aktivitāšu centra vadītāja
Aiga Vihmane-Semjonova
654 49090
aiga.vihmane@lcb.lv
www.facebook.com/digicentrs/