⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Laikrakstu un žurnālu piedāvājums Daugavpils publiskajās bibliotēkās 2020. gadā

Laikrakstu un žurnālu piedāvājums Daugavpils publiskajās bibliotēkās 2020. gadā
24.01.2020

2020. gadā Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles piedāvā lasītājiem 170 periodiskos izdevumus latviešu, krievu un angļu valodā. Starp tiem ir ne tikai nacionālie un vietējie laikraksti, bet arī plašs žurnālu klāsts par dažādām tēmām, turklāt periodika pieejama gan drukātā veidā, gan arī elektroniski.

Daugavpils publiskajās bibliotēkās 2020. gadā ir abonēti 170 dažādi periodiskie izdevumi latviešu, krievu un angļu valodās, tostarp 20 laikraksti (14 nacionālie un 6 vietējie) un 150 žurnāli (105 no tiem izdoti Latvijā un 45 ārvalstīs).

Tiem, kas labprāt lasa elektroniskā formātā, pieejams digitālais laikraksts “Izglītība un kultūra” (ar pielikumiem “Skolas Psiholoģija” un “Vecākiem”), kā arī e-žurnāli “Skolas vārds” un “Pirmsskolā”. Šie izdevumi būs saistoši tiem, kas seko izglītības nozares aktualitātēm. Jau vairākus gadus Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs var lasīt Latvijā izdotu e-žurnālu grāmatvežiem «Бухгалтерия и экономика». 2020. gada jaunumi šajā nozarē ir e-žurnāli “iFinanses” un “Dienas Bizness”.

Drukātās preses piedāvājumā tradicionāli pārstāvēti nacionālie plašsaziņas līdzekļi (laikraksti “Diena”, “Latvijas Avīze”, “NRA”, «МК Латвия», «Вести Сегодня»), kas informē par dažādiem sabiedriskās dzīves aspektiem, ārpolitiku, iekšpolitiku un valsts pārvaldi. Avīze «Спорт Экспресс» būs saistoša sporta ziņu cienītājiem. Savukārt tiem, kas interesējas par notikumiem pilsētā vai reģionā, tiek piedāvātas vietējās avīzes – “Latgales Laiks”, “Reklāma Piektdienās” un «Миллион».

Pilsētas publiskās bibliotēkas šogad piedāvā arī 150 žurnālus latviešu, angļu un krievu valodās (tostarp 46 izdevumus bērniem). Pārstāvēts plašs tēmu un nozaru spektrs – daba, ekonomika, medicīna, filozofija, finanses, kultūra, ģeogrāfija utt. Pilns 2020. gadā abonētās periodikas saraksts pieejams šeit.

Reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem ir iespēja lasīt presi Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā), kā arī jebkurā no sešām filiālēm pilsētas mikrorajonos. Turklāt žurnāli (izņemot katra izdevuma pēdējos četrus numurus) pieejami ne tikai darbam uz vietas, bet arī ārpus bibliotēkas. Uz mājām izsniegtās periodikas lasīšanas termiņš ir divas nedēļas, taču nepieciešamības gadījumā to var pagarināt, ierodoties bibliotēkā, piezvanot pa bibliotēkas kontakttālruni vai iesniedzot pagarināšanas pieprasījumu elektroniski caur savu personīgo lietotāja profilu Latgales Centrālās bibliotēkas e-katalogā. Par profila izveidi, kā arī lietotājvārda un paroles iegūšanu lūdzam jautāt bibliotekāriem.

Aicinām apmeklēt pilsētas publiskās bibliotēkas un iepazīties ar jaunāko presi!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Periodikas sektora vadītāja
Jeļena Jevsejeva
654 26422
jelena.jevsejeva@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv