⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Koktēlnieka Oļega Sļepkova izstāde “Daba un fantāzija” Jaunbūves bibliotēkā

Koktēlnieka Oļega Sļepkova izstāde “Daba un fantāzija” Jaunbūves bibliotēkā
05.10.2021

No 5. līdz 30. oktobrim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma amatiermākslinieka, koktēlnieka Oļega Sļepkova koka sakņu skulptūru izstāde “Daba un fantāzija”.

Koka sakņu skulptūru māksla ir pazīstama jau izsenis, kad no saknēm, zariem un koka neparastiem izaugumiem tiek darinātas visdažādākās lietas. Daba piedāvā līnijas, formas un nosaka lietu vai mākslas darbu veidu, savukārt mākslinieka uzdevums ir ieraudzīt un attīstīt dabas piedāvātās idejas. Koka gabaliņā ne vienmēr var saskatīt kaut ko konkrētu, tapēc būtiski ir noteikt darba formu, turpinot dabas plastiku, dinamiku, kustību un ritmu. Katram koktēlniekam ir savi tehniskie paņēmieni,  un vīzijas īstenošanai tiek izmantoti naži, urbji, kalti, zāģi, griezēji. Ar līmes palīdzību tiek veidotas sakņu kompozīcijas ar akmeņiem, piepēm, gliemežvākiem un citiem dabas materiāliem.

Latvijas amatiermākslinieks Oļegs Sļepkovs (1938.–2013.), pēc profesijas inženieris–konstruktors, gandrīz 50 gadus veltījis koka sakņu skulptūru mākslai, apvienojot to ar kokgriezumiem. Laika periodā no 1994. līdz 1996. gadam viņš bijis izcila skulptora, Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Igora Vasiļjeva asistents kopīgi organizētā mākslas studijā talantīgiem pusaudžiem.

Pirmā Oļega Sļepkova koka sakņu skulptūru izstāde notika 1968. gadā. Mākslinieka darbi bijuši skatāmi daudzās koktēlniecības izstādēs Rīgā, vairāki eksponāti atrodas privātkolekcijās. 2020. gadā viņa darbu izstāde tika organizēta Naujenes tautas bibliotēkā. Koktēlnieka atraitne Nataļja Kretova savā virtuālajā grāmatā “Oļega Sļepkova meža fantāzijas” atzīmē: “Izvēloties sagataves turpmākajiem mākslas darbiem, kokgriezējam jāpiemīt tādām īpašībām, kā fantāzija, radošā domāšana un telpiskā vīzija. Visas šīs iezīmes bija raksturīgas Oļega Sļepkova personībai.”

Izstādes apmeklētājiem tiek piedāvātas no koka saknēm, zariem un gabaliņiem veidotas 50 skulptūras, kuras izteiksmīgi atspoguļo talantīgā koktēlnieka māksliniecisko redzējumu uz apkārtējo pasauli, dabas harmoniju un iztēles bagātību.

Izstāde ir pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Jaunbūves bibliotēkas vadītāja
Tatjana Zahare
654 38173
tatjana.zahare@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.jaunbuve