⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Jaunbūves bibliotēkā skatāma rokdarbu izstāde “Ukraiņu izšūto dvieļu tradīcija”

Jaunbūves bibliotēkā skatāma rokdarbu izstāde “Ukraiņu izšūto dvieļu tradīcija”
07.02.2022

No 8. februāra līdz 26. martam Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma Daugavpils Ukraiņu kultūras centra “Mrija” rokdarbu izstāde “Ukraiņu izšūto dvieļu tradīcija”.

Valodu un kultūru daudzveidība ir Daugavpils pilsētas lepnums. Mūsu pilsētā kopā sadzīvo dažādu tautību cilvēki, veidojot bagātu pamatu kultūras dzīvei. Ukraiņu kultūras centrs “Mrija” tika dibināts 2003. gadā, par galvenajiem darbības mērķiem izvirzot Latvijas ukraiņu kopienas tradīciju saglabāšanu un attīstīšanu, kā arī ukraiņu valodas, vēsturiskās atmiņas un nacionālās pašapziņas veicināšanu.

Rokdarbu izstādē tiek eksponēti 30 izšūtie dvieļi. Tautiskais dvielis ir Ukrainas simbols, kas apvieno paaudzes un glabā sevī tautas kolektīvo atmiņu. Izšūtie dvieļi tiek izmantoti gan ikdienas dzīvē kā dekora elementi, gan cilvēkiem nozīmīgākos mirkļos – bērnu kristībās, laulības ceremonijā, bēru rituālos. Ukraiņu dvieļu izšuvumiem ir raksturīgas Saules un Ūdens zīmes, Mātes simbols, ornamentos ir sastopami augu motīvi – roze, magone, ozols, vīnogas, apiņi. Var droši apgalvot, ka izšūto dvieļu skaistajos rakstos atainojas dzimtās zemes daba un ukraiņu tautas dzīvesziņa.

Izstāde ir pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.


Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Jaunbūves bibliotēkas vadītāja
Tatjana Zahare
654 38173
tatjana.zahare@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.jaunbuve